Malinô Brdo Cup ovládol tím Rapids

Malinô Brdo Cup ovládol tím Rapids

RedakciaŠport8.7.2019

Dvadsaťtri dielov potiahol turnaj v malom futbale Propet Cup. V roku 2017 sa v tradícii, ktorú založil Peter Cigaňák st., rozhodli pokračovať jeho syn Peter Cigaňák, ml. spolu s Markom Masarykom. Prvý pokus novému organizátorskému tandemu nevyšiel, no repete bolo už veľmi sympatickou stretávkou rekreačných vyznavačov „koženej“ ako aj registrovaných futbalistov z nižších súťaží. Na tradičnom „placi“, na ihrisku pod Hrabovskou priehradnou nádržou sa zišlo osem partií, aby začali písať ďalšiu éru tohto ružomberského podujatia, pod novým názvom Malinô Brdo Cup.

„Pred dvomi rokmi sme trochu podcenili propagáciu turnaja a pre slabý záujem sme podujatie boli nútení zrušiť. Vlani sme to nesprobovali, no teraz sme sa do príprav vložili naplno. Pôvodne sa prihlásilo desať tímov, dva však na poslednú chvíľu účasť odriekli. Konečná ´osmička´ bola azda aj ideálna. Hralo sa v dvoch štvorčlenných skupinách, keď do prvého vyraďovacieho kola išli všetky družstvá,“ rozprával P. Cigaňák, ml.

Vydarený „podnik“, ktorý rámcovala skvelá atmosféra, nečakane ovládol tím organizátorov – Rapids. „Hrali sme v rovnakom zložení ako v uplynulom ročníku Ružomberskej futsalovej lige. Len mimochodom, z tejto súťaže bolo v Hrabove kopec hráčov. Aj pravidlá sme si ´požičali´ od ružomberských futsalistov. Čo sa týka nášho prvenstva, všetkých sme asi vyrazili dych. S nami sa nerátalo ani vo finále,“ pokračoval P. Cigaňák, ml.

V rozhodujúcom dueli Rapids s Teplanmi v riadnom hracom čase remizoval 1:1 a penaltový rozstrel vyznel v jeho prospech – 3:2. „Bol to ohromne ťažký zápas, veď Teplania majú zohraný a v útoku veľmi nebezpečný tím. My sme túto bitku predovšetkým takticky vynikajúco zvládli. Dokonca podarilo sa nám ísť do vedenia a až v závere súper vyrovnal,“ doplnil P. Cigaňák, ml., ktorý aj za M. Masaryka sľúbil, že o rok Malinô Brdo Cup bude zase. Sobotňajší reštart bývalej obľúbenej akcie vyšiel až nad očakávanie.

V stretnutí o 3. miesto Sekáči zdolali Sokolovňu 4:3.

Ocenenia prevzali aj najlepší jednotlivci - brankár Peter Cigaňák (Rapids), ml. a strelec Miroslav Bobek (Teplania). Cenu fair play si odniesol tím California Gym RK.

Konečné poradie: 1. Rapids, 2. teplania,6 3. Sekáčni, 4. Sokolovňa, 5. Černovci, 6. California Gym RK, 7. Dojazd pub, 8. Pozbieranci.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia