Malinô Brdo Night Skialp Challenge otvoril druhú desiatku

Malinô Brdo Night Skialp Challenge otvoril druhú desiatku

RedakciaŠport6.2.2022

S novým direktorom pretekov Michalom Stanom, sa po lanskej výluke, keď vládne autority zakázali všetky športové podujatia, vrátil do ružomberského lyžiarskeho strediska obľúbený večerný skialpinistický podnik Malinô Brdo Night Skialp Challenge, aj s puncom 4. kola Slovenského pohára, za účasti 76 štartujúcich.

„Bohuš Hlavčo, ktorý doteraz riaditeľoval a má veľkú zásluhu na všetkých desiatich ročníkoch, už nechcel pokračovať, tak to v našom Malinô SkiAlp Team - e padlo na mňa. Preteky pripravovala a organizátorsky zabezpečovala celá partia. Spolu so mnou Tomáš Gazdarica, Jozef Legerský, Štefan Faga a Ján Letko,“ vysvetľoval M. Stano a dodal: „Celkove s priebehom sme spokojní, len nás mrzí, že kvôli pandemickým opatreniam bolo nutné obmedziť počet pretekárov, pričom nedalo sa vyhovieť všetkým záujemcom.“

Hlavnú mužskú kategóriu, s dvomi kolami, s celkovou dĺžkou 17 km, s prevýšením asi 1700 m a s tromi výživnými výšľapmi, ovládol Kristián Jánošík z Liptovskej Lúžnej. „Predtým som sem chodieval ako junior, pred dvomi rokmi mi prvý štart medzi dospelákmi, priniesol štvrté miesto, teraz si užívam víťazstvo. Takže super. Zhruba po úvodnom kilometri som vpredu šliapal len sám, čo bolo dosť psychicky náročné. O to väčšia je moja radosť,“ tešil sa 22 – ročný pretekár Dynafitu, ktorý v lete sa vážne venuje predovšetkým horskej a cestnej cyklistike a počas zimy, už pekných pár sezón, preladí na skialpinizmus.

Do ružomberského skiparku zavítal aj slovenský reprezentant a pravidelný účastník vrcholných medzinárodných súťaží Jakub Šiarnik z SK Žiarska dolina, lenže nečakane sa nezapísal medzi „eliťákov“, ale do kategórie open. „Najbližší víkend ma čakajú majstrovstvá Európy v Španielsku, čiže vrchol sezóny, tak som nechcel telu naložiť takmer dvojhodinové preteky. Aby to nevyzeralo hlúpo, odštartoval som o desať minút neskôr ako ostatní. No užil som si to, bolo to celkom zaujímavé a napínavé. Napokon som skončil druhý, presne ako pred desiatimi rokmi, keď som na Málinom Brde absolvoval svoju vôbec prvú skialpinistickú súťaž a rovnako v kategórii open. Teda kus symboliky,“ objasňoval svoj krok 27 – ročný pretekár.

U open ako tretí preťal cieľ Branislav Kovalčík z Černovej, ktorý sa stal víťazom medzi veteránmi. „Dobre boli navoskované lyže, veď doma som minul niekoľko sviečok. Preto som bol rýchly. Rád sem chodím. Pekné preteky a blízko,“ nezakrýval dobrú náladu 46 – ročný všestranný športovec.

Výsledky – muži: 1. K. Jánošík (Dynafit) 1:38:03,0, 2. Cully (Skialp klub Sučany) 1:41:12,1, 3. Jambrich (Horská chata Kráľova Hoľa) 1:44:01,0, veteráni: 1. Hubač (Dynafit Tatranská Lomnica) 1:45:04,3, 2. Longauer (Skialp Krížna) 1:47:54,6, 3. Kvietok (Skialp 4you) 1:52:47,5, ženy: 1. Tyrril (Detva) 1:56:03,9, 2. Jančiová (Moji ľudia Černová) 1:57,59,1, 3. Vikisályová (Ružomberok) 2:05:41,1, open: 1. Korfant (CEA SCHWABIC Cycling) 42:36,4, 2. Šiarnik (SK Žiarska dolina) 43:04,3, 3. Pavlíček (Malinô SkiAlp Team) 48:20,4, open – veteráni: 1. B. Kovalčík (Černová) 46:09,0, 2. Škvaridlo (Davorin.sk) 46:33,6, 3. Bačkor (Skialp Krížna) 46:42,5.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia