Malinô Brdo opäť aj s Ružomberským medvedíkom

Malinô Brdo opäť aj s Ružomberským medvedíkom

RedakciaŠport28.1.2022

Zajtra (29. januára) oblúky na Málinom Brde nebudú robiť len rekreační vyznavači zjazdoviek, no takisto účastníci 26. ročníka Ružomberského medvedíka a 2. kola Pohára Liptova v obrovskom slalome. Štart prvého pretekára je naplánovaný na 9. hod.

Lyžiarsky medvedík sa vrátil späť po ročnej odmlke, keď doteraz posledný diel napísal 9. februára 2020. „V minulosti nám už snehové podmienky na Málinom Brde, skrížili plány, ale vždy sa našlo nejaké náhradné riešenie. Preteky sme už presunuli aj na Donovaly, raz sme boli dokonca v Turíku. Minulý rok však išlo o špecifickú situáciu. Lyžiarske strediská na Slovensku kvôli pandémii boli zatvorené, naše ´decká´ si akurát odskočili na preteky do Poľska. Priznám sa, bez ´medvedíka´ naša zimná sezóna akoby ani neexistovala,“ rozhovoril sa predseda organizačného výboru zajtrajšieho podujatia a dlhoročný člen výboru a tréner Lyžiarskeho klubu Ružomberok Jozef Legerský.

Prvý raz Ružomberský medvedík je spojený aj s Pohárom Liptova, čo znamená, že medzi bránkami budú o čo najlepší čas bojovať aj príslušníci ďalších, nielen predžiackych kategórii. Zajtrajší „obrák“ je vypísaný tiež pre mladšie a staršie žiactvo, juniorov, juniorky, mužov, ženy, masters i superbaby. Do dnešného dňa bolo prihlásených takmer 180 lyžiarov z devätnástich slovenských klubov a oddielov, samozrejme i s početným zastúpením hostiteľského subjektu.

Obľúbený detský podnik, ktorý v roku 2015 bol vyhlásený za športovú akciu mesta Ružomberok, je aj produktom už tradične veľmi dobre spolupráce medzi klubom a miestnym skiparkom. „Tamojšie stredisko vždy k nám bolo maximálne ústretové. Či už pri príprave kopca, zabezpečení ratrakov a podobne. Takisto my sme boli pri jeho akciách nápomocní. Teraz, po zmene vlastníckych práv, všetko nasvedčuje tomu, že spolupráca s Malinô Brdo ski & bike family park – om bude ešte užšia. Veď do strediska vstúpil pán Milan Fiľom, ktorý hlavne cez svoju firmu Eco-Investment, už dlhodobo pomáha nášmu klubu a jeho veľkým priaznivcom alpského lyžovania. Bez jeho podpory by sme už dávno nefungovali. Rodičia našich ´decák´ by to nemohli utiahnuť,“ dodal Jozef Legerský.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia