Málinô Brdo sa do downhillovho formátu vrátilo vo veľkom štýle

Málinô Brdo sa do downhillovho formátu vrátilo vo veľkom štýle

RedakciaŠport31.7.2022

V ružomberskom rezorte Malinô Brdo ski@bike family park sa dnes konali dažďom obliate majstrovstvá republiky v zjazde na horských bicykloch, ktoré boli zároveň 3. kolo Slovenského pohára. O medzinárodný punc sa postarali pretekári z Čiech a Maďarska.

Kategóriu elite ovládol Rastislav Baránek (roč. nar. 1995) z Považskej Bystrice, jazdec Kellys Factory Team – u. „Osem rokov som sa snažil získať titul, až teraz to vyšlo. Samozrejme, som nadšený. Na Málinom Brde je jedna z najťažších downhillových tratí na Slovensku, čo sa týka dĺžky i parametrov. Navyše počasie nám to vôbec nezjednodušilo. Je to náročný zjazd, jednoducho hodný majstrovstiev Slovenska,“ dal sa v cieli počuť až po uši zablatený, no očividne šťastný, nový slovenský šampión.“

Druhá priečka v celkovo poradí v top spoločnosti i v rámci domácich majstrovstiev patrila Denisovi Kohútovi (CTM Racing Team). „Keďže moja semifinálová jazda bola najrýchlejšia, dúfal, som, že niečo podobné by sa dalo zopakovať aj vo finále. No nepodarilo sa, Rasťo si víťazstvo zaslúžil. Miestne stredisko, ktoré patrí k najlepším na Slovensku. veľmi dobre poznám, je to blízko, často tu trénujem,“ vravel bezprostredne po pretekoch 25 – ročný Kohút z Rudiny.

Seriál Slovenského pohára v zjazde na „horákoch“ do dolného Liptova zavítal po dlhšej pauze. „Minulý rok som bol na majstrovstvách Slovenska vo Vrátnej za organizátormi súťaže, či by sa nechceli vrátiť na Málinô Brdo, keďže máme jednu z najkrajších zjazdových tratí v republike. Toto stredisko disponuje úžasným potenciálom,“ objasňoval pohárový „comeback“ Lukáš Dutka, ktorý spolu s Tiborom Ivankom majú na starosti výstavbu a údržbu tamojších „bikeových“ trajektórií.

Smelo možno povedať, že návrat bol doslova noblesný. „Dva a pol mesiaca tu poriadne nepršalo, až teraz prišiel dážď. Preteky však dopadli veľmi dobre. Trať bola famózna. Tu je jedno, či je suchá, alebo mokrá. Celé podujatie, až na jedno zranenie, bolo perfektné. Cítil som sa ako na Svetovom pohári,“ nezakrýval výnimočný pocit riaditeľ pretekov Jozef Šiška zo Žiliny.

Z výsledkov – elite (absolútne poradie): 1. Baránek (Kellys Factory Tem) 3:41,62, 2. Kohút (CTM Racing Team) 3:45,51, 3. Sehnal (ČR) 3:47,83.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia