Máme nové futbalové osobnosti

Máme nové futbalové osobnosti

RedakciaŠport4.2.2021

Prvý raz to bolo rok 2016, keď Liptovský futbalový zväz (LFZ) vyhlásil osobnosti, ktoré zároveň uviedol do svojej Siene slávy. Štyrikrát sa tak udialo v rámci slávnostného vyhlásenia Jedenástky roka LFZ a jeho ankiet. Prostredníctvom oficiálnej zväzovej stránky sme spoznali ďalšie regionálne futbalové osobnosti. O tom, ako budú títo ľudia verejnosti predstavení a tiež ocenení, bude náš futbalový orgán rozhodovať po uvoľnení súčasných protipandemických opatrení.

Do Siene slávy pribudli z horného Liptova niekdajší dlhoročný brankár Liptovského Mikuláša Ján Macík, niekdajší hráč, ktorý pôsobil aj v Ružomberku a potom tréner v Dúbrave, v Ľubeli, či Svätom Kríži Branislav Urban, v minulosti stopér (aj s ružomberskou a mikulášskou brázdou) a naposledy tréner Svätého Kríža Jaroslav Priechodský a dvaja Ružomberčania Jozef Chmúra a Gustáv Mataj.

Jozef Chmúra (rok nar. 1943) – rodák zo Starej Bystrice obliekal aj dres Rudej hvězdy Cheb, takisto pôsobil v druholigovom Kysuckom Novom Meste. Ako hráč pod Čebrať prišiel v roku 1968 a v ružomberských farbách na poste stredného záložníka odohral päť sezón. Po skončení aktívnej kariéry robil asistenta trénera A mužstva, viedol dorast a šéfoval športovým triedam na Základnej škole Rybárpole. Na futbalový dôchodok odišiel v roku 2003.

Gustáv Mataj (rok nar. 1949) – dlhé roky bol neoddeliteľnou súčasťou ružomberského futbalu, ako tajomník klubu, technický vedúci A mužstva, tiež B mužstva. V roku 2013 začal pôsobiť ako manažér mládeže v OFK Bešeňová s víziou v dedine vybudovať mládežnícku pyramídu. Na novom pôsobisku sa ujal tiež trénerskej práce s najmladšou zmenou, pre ktorú organizuje aj viaceré zaujímavé halové turnaje.

Doterajšie mená v Sieni slávy LFZ

2016: Miroslav Kusý, Ladislav Grešo, Ján Kováč.

2017: Peter Kuniak, Vojtech Olos, Vojtech Žihlavník, Peter Gúzy.

2018: Pavel Mejcher, Štefan Meľuch, Marián Kuchárik, Ján Plávka.

2019: Ján Haspra, st. Anton Škorupa, Július Eliaš, in memoriam Štefan Šeffer.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia