Máme za sebou ušľachtilý pozdrav Parížu 2024

Máme za sebou ušľachtilý pozdrav Parížu 2024

Ján SvrčekŠport21.6.2024

Po každej stránke bol to vydarený návrat Mestskej olympiády žiakov základných a stredných škôl v Ružomberku, po vynechaní troch cyklov pod piatimi kruhmi.

Dopoludnia boli, na príslušných „placoch“ vyhodnotené akurát dve súťaže z bohatej mozaiky – Beh Olympijského dňa a turnaj v šachu. Poobede prišlo na rad veľké defilé medailistov, na krásnom olympijskom pódiu. Najlepších v dvadsiatich športových odvetviach a vo viacerých vekových kategóriách, dekorovali traja zástupcovia hostiteľskej radnice – primátor mesta Ľubomír Kubáň, jeho zástupca Róbert Kolár a prednosta úradu Mário Klučka. Početní prítomní, či už samotní „olympionici“, pedagógovia, rodičia a tréneri zo športových klubov, vytvorili tomuto aktu veľmi dôstojný rámec, so skvelou atmosférou. Tiež bolo vidno, že „decká“ na pódiu si tieto chvíľky slávy naozaj užili.

Po zrátaní všetkých „štartoviek“, vrátane včerajšej „malej“ olympiády škôlkárov, vyšlo krásne celkové číslo – 1054 účastníkov.

Mám veľmi príjemné pocity,“ vyhlásil Ľ. Kubáň. „Tie umocnila predovšetkým krásna zapojenosť detí do našej olympiády. Od tých najmenších, až po stredoškolákov. Keď som začal vykonávať svoj mandát primátora, tak mojou ambíciou bolo snažiť sa ľudí spájať a nie rozdeľovať. Určite aj týmto formátom sa nám to podarilo. Veď spolu za jeden koniec povrazu ťahali školy pod rôznymi zriaďovateľmi, štátne súkromné i cirkevné. Takisto vedno so športovými klubmi na území mesta. Práve to si cením najviac.“

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia