Máme za za sebou prvý polčas základnej časti

Máme za za sebou prvý polčas základnej časti

RedakciaŠport28.10.2020

Víkendovými zápasmi 11. kola sa uzavrela prvá polovica základnej časti Fortuna ligy. Na jeseň je na programe ďalších sedem kôl a zvyšné štyri pred štartom nadstavby by sa mali odohrať vo februári a začiatkom marca 2021.

Honor lídra v aktuálnej tabuľke patrí Dunajskej Strede (28 bodov), pred obhajcom titulu Slovanom (26) a trojicou šesťnásťbodových tímov – treťou Žilinou, štvrtou Trnavou a piatym Ružomberkom. „Hoci vstup do sezóny nebol vydarený, tak záver prvej ´polky“ zastihol mužstvo v dobrej forme,“ podotkol tréner futbalovej Ruže Ján Haspra.

Kolektív z Liptova do súťažného ročníka vstúpili dosť rozpačito, po šiestich kolách bol na biednych štyroch bodoch a s nulou v stĺpčeku víťazstiev. Až potom, proti Michalovciam, prišiel trojbodový zásah (4:0). „Štart bol podobný ako pred rokom. Rozháraný, keď ho ovplyvnili viaceré okolnosti i vnútroklubové záležitosti. Nejaký čas trvalo, kým sme sa dali dokopy. Nemalý dopad mala tiež veľmi krátka pauza medzi koncom jednej sezóny a začiatkom novej. Navyše, my sme na v závere predchádzajúcej odohrali oveľa viac zápasov ako iné mužstvá. Takisto pod naše výsledky a výkony sa podpísali zranenia či iné zdravotné problémy, ktorých bolo extra veľa. Sú to fakty, lenže nechcem sa na ne vyhovárať. Aj tak sme mohli túto časť sezóny zvládnuť lepšie. Zastihol nás takisto jeden výbuch (0:5) na Slovane. Hoci sa aj také veci stávajú, nemalo k nemu dôjsť. Dúfam, že do konca sezóny sa už nič podobné nezopakuje,“ pokračoval Haspra.

Na druhej strane ružomberským futbalistom parádne vyšiel špurt doterajšej časti prvoligového programu. Mužstvo ho zaklincovalo tromi víťazstvami 2:1 – so Zlatými Moravcami, v Senici a so Žilinou. „Verím, že v započatom chlapci budú aj pokračovať. Našim plánom je zabezpečiť si bez vážnejších problémov hornú šestku. Tam už je potom väčší kľud a zároveň šanca znovu sa dostať do pohárovej Európy a urobiť radosť sebe, našim fanúšikom, vedeniu klubu i nášmu majiteľovi. To je naša méta,“ dorozprával Ján Haspra.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia