Mário Almaský už strieľa góly za Bešeňovú

Mário Almaský už strieľa góly za Bešeňovú

RedakciaŠport21.8.2020

V našej najvyššej futbalovej súťaži odohral 94 zápasov, z toho 86 vo farbách MFK Ružomberok a osem v drese Podbrezovej. Na Horehroní strávil pol roka a jednu sezónu pôsobil aj v druholigovom Šamoríne. Inak celá kariéra Mária Almaského bola spätá s klubom spod Čebraťa, v ktorom sa do tajov „koženej“ zaúčal už ako prípravkár. Vo Fortuna ligy v ročníku 2019/2020 si pripísal iba dve „čiarky“ - v jeseni v Zlatých Moravciach a doma proti Seredi. Častejšie sa objavil na ihrisku v druholigovom B tíme Ruže.

V aktuálnej sezóne je Mário Almaský hráčom účastníka V. ligy OŠK Bešeňová, kde tamojšiu káru ťahajú aj ďalší bývalí prvoligisti Ružomberka Štefan Zošák, či Miroslav Božok, pričom na súpiske mužstva tróni i meno niekdajšieho viacnásobného reprezentanta Marek Sapara.

V Ružomberku sa mi skončila zmluva a musel som vážne uvažovať, čo ďalej, aj ako uživiť rodinu. Tiež som nechcel niekde tak hrávať, že by som žil len z výplaty do výplaty. Skončil som s aktívnym futbalom a zamestnal som sa vo firme so stavebninami. V tom čase ma oslovil hrajúci tréner Bešeňovej Jozef Kapláň. Dovtedy mi vypisoval esemesky, kým som mu nedal slovo,“ rozhovoril sa 29 – ročný futbalista, ktorému sa úplne zmenil doterajší denný režim. „Takmer celý deň som v práci a večer dva týždňa idem do Bešeňovej na tréning. Už je to skôr futbal pre zábavu, z pasie.“

V každom doterajšom „majstráku“ za miestny OŠK Almaský dvakrát skóroval, a to doma proti Nižnej (3:0) a Likavke (5:1) a v Oravskej Porube (4:0). „Vždy som mal dve šance a tie som premenil, keby gólových príležitostí bolo viac, máte ma možno ešte na vyššej cifre,“ prehodil lakonicky Mário.

Nová posila mužstva od termálnych bazénov rozhodla aj v stredu o postupe Bešeňovej do 3. kola Slovenského pohára, keď v Nižnej v 90. min. (za stavu) 2:2, úspešne zrealizoval pokutový kop. „Bola tam ruka v domácej šestnástke, rozhodca v danej chvíli ani neuvažoval a hneď ukázal na biely bod. Postavil som si loptu a čakal, akým smerom sa brankár pohne. Samozrejme, ja som si vybral druhú, pravú stranu. Všetci sme mali z postupu veľkú radosť. V ďalšom kole doma privítame druholigový Púchov a pokúsime sa o nejaký zázrak,“ dodal Mário Almaský, ktorý si pochvaľuje bešeňovskú kabínu.


© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia