Maródi sa vracajú na plac

Maródi sa vracajú na "plac"

RedakciaŠport23.1.2021

Niektorí ružomberskí futbalisti piatkový prípravný duel s Bardejovom (3:0) ešte sledovali len z tribúny, alebo na štadión ani nezavítali, no ďalší, po doliečení boľačiek, sa už vrátili do zápasového kolotoča. Úplnú ouvertúru v tomto roku mali Matej Čurma a Martin Regáli. Tí naposledy nastúpili 6. decembra 2020 v poslednom „majstráku“ jesennej časti v Michalovciach (3:4).

Je to iné, ako len trénovať, už som sa tešil na zápas. Z prvého polčasu, čo som bol na ihrisku, mal som celkove veľmi príjemný pocit. Dobre sme kombinovali, boli sme aktívni na lopte, len škoda, že sme nedali viac gólov, šancí bolo neúrekom. Zaslúžili sme si vyššie víťazstvo,“ uviedol Čurma. „Mal som menšie zranenie, na tréningu som si vyvŕtol členok a s trénerom sme sa zhodli, že to nebudeme siliť a počkáme, kým noha nebude stopercentne v poriadku,“ pripojil vysvetlenie k svojej pauze 24 – ročný bek.

Regáliho, ktorý dosiahol hetrik na Zemplíne, takisto stopli zdravotné patálie. „Išlo o achilovku, preto som vynechal prvé dve prípravné stretnutia. Musím zaklepať o drevo, už je to v poriadku. Určite, po takej dlhej dobe, to bol pre mňa špecifický zápas. Hoci je to príprava, snažil som sa o maximálny výkon. Nohy ale boli ešte trochu ťažšie,“ rozprával 27 – ročný útočník, ktorý proti Bardejovu už v 5. min. otvoril zápasový účet. „Myslím si, že dobre sme hrali smerom dopredu, len škoda, že ďalšie góly prišli až v samom závere. Sám som mal ešte pár vecí na skórovanie,“ povedal Regáli k samotnému stretnutiu.

Okrem dlhodobejších maródov T. Bobčeka a Kochana, už na zimný debut čaká iba kapitán Ruže Ján Maslo. „Zranenie mu spôsobil šľapák na chodidlo, opuchla mu noha, no už pomaly sa dáva dokopy,“ podotkol na adresu skúseného stopéra tréner MFK Ján Haspra.

Do prvého ligového zápasu jari Ružomberok čakajú ešte dve próby, 30. januára v Žiari nad Hronom s Pohroním a 6. februára v Poprade generálka proti Košiciam.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia