Medailista bol vyliaty z pohárovej súťaže

Medailista bol "vyliaty" z pohárovej súťaže

Ján SvrčekŠport30.8.2023

Bronzový tím lanského ročníka I. futbalovej ligy žien MFK Ružomberok včera (29. augusta) nečakane, vypadol zo Slovenského pohára. V 1. kole jeho novej edície dievčatá prehrali na pôde druholigového FC Košice 1:2.

Nie najlepší výkon a veľa pozahadzovaných šancí. To boli hlavné dôvody našej prehry,“ konštatoval Ľuboš Žihlavník, ktorý v neprítomnosti hlavného trénera Jaroslava Súkeníka (mal povinnosti v dievčenskej reprezentácii do 15 rokov) včera koučoval ružomberské družstvo. „Na to, že sme nenastúpili v najsilnejšom zložení, sa nemôžeme vyhovárať. Veď sú tu aj ďalšie dievčatá. Celý zápas prebiehal na polovici súperiek, no neboli sme schopní dať gól. Keďže dlho bol bezgólový stav, Košičanky bojovali a keď bolo treba aj odkopávali lopty. Škoda, že sme nešli do vedenia. V úvode druhého polčasu rozhodca proti nám odpískal pochybnú jedenástku. Po inkasovanom góle na dievčatá padla akási deka. Snahu družstvu nemožno uprieť, no zle sme riešili jednotlivé situácie, pričom vo finálnej fáze absentovala aj kreativita. Keď sa ´baby´ dostali do koncovky, tak zbrklo zakončovali. Samozrejme, mrzí, že v ´pohári´ nepokračujeme.“

V ligovej súťaži majú ružomberské ženy v tabuľke dve víťazstvá a jednu remízu. V sobotu (2. septembra) na svojej domácej tráve v Ľubochni o 11. hod. nastúpia proti (zatiaľ) stopercentnému Spartaku Trnava. „Dúfam, že hráčky za košického stretnutia poučia a vytiahnú lepší výkon,“ pripojil Ľ. Žihlavník.

FC Košice - MFK Ružomberok 2:1 (0:0)

Góly: 48. Papajová (z 11 m), 80. Sedlačková - 90. vlastný (Papajová).

Ružomberok: Budinská - Húsková, Krivačková, Harezníková, Ogureková (51. Kovalikova), Ťapajáková, Hrúziková, R. Žihlavníková, Maslová, Bruníková (85. Hudeková), Sirejová (51. Havalec).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia