Medailová žatva ružomberských stolných tenistov

Medailová žatva ružomberských stolných tenistov

RedakciaŠport16.10.2018

Boli to jedny z najúspešnejších majstrovstiev Slovenska pre náš klub. Vyšlo nám azda všetko, na čo sme siahli,“ vyhlásil po víkendovom republikovom šampionáte telesne hendikepovaných stolných tenisov v Bratislave tréner ŠKST TPŠ Ružomberok Roman Cibulka.

V hale Národného stolnotenisového centra sa predstavilo 37 hráčov, z toho dvadsať vozičkárov a sedemnásť stojacich. Čo sa týka medailovej bilancie „Slovensko“ ovládol ružomberský klub. Jeho členovia získali šesť zlatých a štyri bronzové medaily. Tituly si od Dunaja odniesli z vozičkárov Bohuš Čabák a Alena Kánová, zo stojacich Miroslav Jambor, Richard Csejtey, Jaroslav Kačník a v družstvách v kategórii TT6 – 10 Csejtey s Jamborom.

Pre reprezentantov to bola posledná previerka pred majstrovstvami sveta, ktoré dnes (16. októbra) večer (slávnostný ceremoniál sa začal o 18:00 hod.) otvorili v slovinskom Celje. Na vrcholnom podujatí štartujú aj traja členovia ružomberského klubu Jambor, Csejtey a Kánová.

Určite s najväčším záujmom budeme sledovať učinkovanie Aleny Kánovej, ktorá lanský vrchol sezóny európsky šampionát v slovinskom Lašku vynechala, keďže 16. novembra 2017 priviedla na sveta druhú dcérku Aničku. Tridsaťosemročná dvojnásobná mamička Kánová, účastníčka piatich letných paralympijských hier, z toho štyroch s medailovým ziskom a zlatá zo Sydney 2000, má už vo svojej zbierke štyri „kovy“ z dvojhry zo svetového šampionátu – zlato (2002), dve striebra (2006 a 2010) a jeden bronz (1998). V roku 2002 bola ešte druhá v súťaži družstiev. Momentálne, vzhľadom na lanskú pauzu patrí Kánovej vo svetovom rebríčku siedma priečka. „Ala“, ako ju oslovujú tí najbližší je však veľká bojovníčka, ktorá po druhej „materskej“ sa vracia na podujatie najvyššieho levelu. A netají, že už teraz myslí aj na paralympijské hry 2020 v Tokiu.

Z ružomberských výsledkov M SR – muži TT1: 3. Kamien, TT3: 1. Čabák, TT4 - 5: 3. Uličný, TT6 – 7: 1. Jambor, 3. Poliak, TT8: 1. Csejtey, TT9 – 10: 1. J. Kačník, ženy TT3 – 5: 1. Kánová, družstvá TT1 – 5: 3. Kánová, Čabák, TT6 – 10: 1. Csejtey, Jambor.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia