Medailové plány pod Čebraťom

Medailové plány pod Čebraťom

RedakciaŠport9.2.2022

Na dnešnej tlačovej konferencii MFK Ružomberok pred štartom jarnej časti fortunaligovej sezóny 2021/2022 vládol medzi hostiteľmi, ktorý zastupovali generálny riaditeľ Ľubomír Golis, tréner Peter Struhár a kapitán mužstva Ján Maslo, optimizmus, no určite by bol ešte väčší, keby tretí tím aktuálnej tabuľky nekvárila nepríjemná „covidová“ návšteva. V tejto súvislosti hlavný kouč uviedol: „Museli sme zrušiť generálku s poľským mužstvom GKS Jastrzebie. Tento týždeň sme otvorili testovaním hráčov. Niektorí nám pozitívne vyskočili a sú doma. Samozrejme, súčasný stav si vynútil zmeny v tréningovom mikrocykle.“ Na otázku, či je ohrozený sobotňajší zápas proti Žiline, Struhár odvetil: „Aj to sa môže stať, keďže omikron je strašne nevyspytateľný a veľmi rýchlo sa šíri.“

Celkove zima bola len pozitívne hodnotená. „Doma sme sa snažili zvýšiť kondičný potenciál, chlapci využívali umelú trávu i posilňovňu na štadióne. Veľmi si pochvaľujem turecký pobyt, ktorý nám vyšiel po všetkých stránkach. Z ôsmich prípravných stretnutí mužstvo odohralo sedem, z toho bolo šesť úspešných a jeden s prehrou, pričom naša hra mala stúpajúcu tendenciu. Za akúsi čerešničku na torte možno označiť víťazstvo nad druhým tímom najvyššej ruskej súťaže Dynamom Moskva (2:1),“ vravel ďalej Struhár.

V kolónke odchody figuruje šesť mien. Severomacedónsky reprezentant Tichomír Kostadinov, ktorému sa naplnil angažmán pod Čebraťom, prestúpil do poľského Piastu Glivice, Dalibor Takáč si to rovnako namieril k našim severným susedom, keď podpísal dva a pol ročný kontrakt s Koronou Kielce, na ukončení zmluvy sa s MFK dohodol Rastislav Kružliak a hosťovať v iných kluboch, so zámerom, aby mali dostatočnú zápasovú minutáž, budú Adam Brenkus, Michal Dopater (obaja Partizán Bardejov) a Tomáš Kubík (MŠK Púchov). „Celkove s kádrom, jeho kvalitou i šírkou, som spokojný, ale kvária nás zdravotné problémy,“ podotkol Struhár, ktorý v súčasnosti sa musí zaobísť bez troch zranených mužov – Jána Masla, Samuela Šefčíka a Jakuba Tancíka, ktorý je po operácii členku.

V uplynulom súťažnom ročníku ružomberskí futbalisti, keď sa ocitli po základnej časti v skupine o záchranu, celkove skončili až siedmi. Sezónu predtým im patrila piata priečka. Teraz po jesennom programe stoja tak, ako po finiši futbalového roka 2018/2019, keď dosiahli na celkový bronz. „Ambície sú medailové. S 3. miestom budeme spokojní, ale ani strata na druhú Trnavu nie je extra veľká. Lenže nemôžeme zabúdať ani na to, že za nami sú nie príliš bodovo vzdialení súperi – Dunajská Streda či Žilina. Predpokladám veľký boj až do konca. Už s predstihom mužstvo malo vo vrecku hornú šestku. Opäť pôjdeme od zápasu k zápasu, každý bude veľmi dôležitý,“ vyhlásil generálny riaditeľ MFK Ružomberok Ľubomír Golis. „Cez zimu sme odviedli kus roboty, myslím si, že mužstvo sa opäť posunie a verím, že vysoko nastavenú latku nepodlezieme,“ pripojil šéf kabína Ján Maslo, ktorý sa dáva dokopy po zranení ramena.

KÁDER MFK NA JAR 2022:

BRANKÁRI: Dominik Ťapaj, Tomáš Frühwald Ivan Krajčírik.

OBRANCOVIA: Alexander Mojžiš, Ján Maslo, Mário Mrva, Matej Madleňák, Lukáš Fabiš, Alexander Selecký, Jakub Luka.

STREDOPOLIARI: Oliver Luterán, Filip Lichý, Jakub Rakyta, Kristóf Domonkos, Samuel Šefčík, Matej Kochan, Jakub Tancík, Marek Zsigmund Timotej Múdry, Martin Rymarenko, Peter Ďungel.

ÚTOČNÍCI: Martin Regály, Tomáš Bobček, Štefan Gerec, Martin Boďa.

PRÍCHODY: Domonks (Komárno), Lichý (Slovan Bratislava - hosťovanie), Ťapaj (z vlastnej akadémie).

ODCHODY: Kostadinov (Piast Glivice – Poľ.), Takáč (Korona Kielce – Poľ.), Brenkus, Dopater (obaja Partizán Bardejov - hosťovanie), Kubík (MŠK Púchov- hosťovanie), R. Kružliak (ukončenie zmluvy).

PRÍPRAVNÉ STRETNUTIA

Ružomberok – Námestovo 3:1 (1:0), góly MFK: Boďa 2 (1 z 11 m), Rymarenko, Ružomberok – Banská Bystrica 2:0 (1:0), Ďungel, T. Bobček, Ružomberok – Bardejov 4:2 (2:1), Šefčík, J. Maslo, Boďa, Macejko, Ružomberok – Bielsko-Biala 2:1 (1:1), Boďa, Luterán, Ružomberok – Radničky Niš 2:1 (0:0), T. Bobček, Domonkos, Ružomberok – Ballkani 1:2 (1:1), Kochan (z 11 m), Ružomberok – Dinamo Moskva 2:1 (1:1), Lichý, Rymarenko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia