Medvedík otvorí súťažnú zimu na Málinom Brde

"Medvedík" otvorí súťažnú zimu na Málinom Brde

RedakciaŠport25.1.2022

Písal sa 9. február 2020, keď sa v Malinô Brdo ski & bike family park - u konalo posledné lyžiarske podujatie a to Ružomberský medvedík v obrovskom slalome v predžiackych kategóriách. Tento obľúbený zjazdársky „podnik“, po takmer dvojročnej pauze, aj reštartuje v známom zimnom stredisku pretekársku sezónu.

Na sobotu (29. januára) Lyžiarsky klub Ružomberok pripravuje 26. ročník „medvedíka“, ktorý v minulosti voľne nadviazal na Cenu Lastovičky v zjazdových disciplínach v rámci niekdajších Zimných športových súťaží pionierov. Tohtoročný diel „dostaveníčka“ detského drobizgu medzi slalomovými bránkami bude rozšírený aj o 2. kolo Pohára Liptova, takmer vo všetkých vekových kategóriách.

„Áno, sme stopercentne nahotovaní aj na preteky. Tak, aby všetci boli spokojní, či už súťažiaci, alebo ostatní návštevníci Málina Brda. Na hlavnom kopci bude trať pre lyžiarske podujatie i dostatočný priestor pre verejnosť. Všetko hore funguje naplno,“ informoval nás riaditeľ Malinô Brdo ski & bike family park – u Milan Rezník.

Hneď ďalší víkend v ružomberskom rezorte sa budú konať dokonca dve významné eventy – v sobotu a v nedeľu (5. a 6. februára) Pohár žiactva Zväzu slovenského lyžovania v slalome a v obrovskom slalome a prvý deň i Slovenský pohár v skialpinizme, 11. ročník pretekov Malinô Brdo Night Skialp Challenge. „Sme len radi, že takéto akcie sa vracajú do nášho strediska. Máme naplánované aj vlastné aktivity, takisto na leto. I touto formou chceme prilákať na Málinô Brdo čo najviac ľudí, najmä rodiny s deťmi a Ružomberčanov. I tých, čo nelyžujú. Proste znovu naštartovať väčší cestovný ruch. Našou ambíciou je čo najviac pozitívne zviditeľniť ružomberské stredisko a dostať ho do povedomia verejnosti. Na jednej strane návštevníci nám pomôžu a zároveň my chceme urobiť všetko preto, aby aj oni boli spokojní.“

Medzi LK Ružomberok a Málinom Brdom je dlhoročné úzke spojivko. „Členovia klubu už pár dní u nás trénujú. Takto sme nápomocní rozvoju mladých talentov a aj naďalej ich budeme podporovať,“ uviedol M. Rezník.

Predchádzajúce oteplenie urobilo na ružomberskom kopci škrt v plánoch, ale to je za nami. „Po niekoľkých rokoch sa na Málinom Brde už 26. decembra lyžovalo, lenže potom zaúradovalo počasie. Už sme však v plnom režime a vo štvrtok (27. januára) bude oficiálne otvorená tiež zjazdovka do Hrabova,“ dodal direktor Malinô Brdo ski & bike family park – u.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia