Medzi bránkami domáca zjazdárska mlaď

Medzi bránkami domáca zjazdárska mlaď

RedakciaŠport27.2.2023

Lyžiarsky klub Ružomberok včera (26. februára) zorganizoval na Málinom Brde vlastné preteky pre svoje kompletné mládežnícke podhubie.

Každý rok zvykneme pripraviť klubové podujatie pre našich členov. Hľadali sme aj vhodný termín. Nedeľa, po fáze oteplenia, nám prišla celkom vhod. Aj podložka bola solídna. Starší išli dve kolá a mladší jedno,“ rozhovoril sa hlavný tréner ružomberských lyžiarov Ján Grib. „V obrovskom slalome súťažilo okolo päťdesiat ´decák´. Kluboví činovníci, spolu s rodičmi sa postarali o technické zabezpečenie pretekov.“

Hoci sa nejazdilo o žiadne body, či tituly, ale súťažná šťava na kopci nechýbala. „Naša mlaď si to užila, každý sa snažil dosiahnuť čo najlepší čas. Boli vyhodnotené všetky kategórie a tí najlepší si odniesli medaily a ceny,“ pokračoval J. Grib.

LK Ružomberok počas aktuálnej zimy nahotoval len svoj klubový podnik, tie vyššieho rangu „zrušili“ poveternostné podmienky. „Keď mal byť Ružomberský medvedík, nebolo na Málinom Brde dostatok snehu. Pohár Zväzu slovenského lyžovania zase padol pre mimoriadnu snehovú nádielku. Počasie počas aktuálnej zimy je veľmi premenlivé,“ vysvetľoval J. Grib.

Ružomberskí zjazdári na Málinom Brde aj zostali. „Do stredy sme tu na sústredení. Vo štvrtok je voľno a v piatok odchádzame na preteky Pohára Zväzu slovenského lyžovania v slalome a v obrovskom slalome do Mýta pod Ďumbierom. Ďalší víkend sa uskutoční finále národného pohára v Jasnej,“ doplnil šéftréner.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia