Medzi eliťákmi M. Ulík piaty, kadet J. Vierik bol štvrtý

Medzi "eliťákmi" M. Ulík piaty, kadet J. Vierik bol štvrtý

RedakciaŠport31.5.2021

V sobotu a v nedeľu sa v Turčianskych Tepliciach išlo 3. kolo Slovenského pohára v MTB cross country. Preteky s puncom UCI C1 boli zároveň Memoriálom Petra Vričana.

Kategóriu elite ovládol slovenský reprezentant Martin Haring z Dukly Banská Bystrica, pričom ďalší člen nášho „nároďáku“ Matej Ulík z Liptovskej Osady skončil piaty, keď za víťazom zaostal 1:50 min. Pred našim jazdcom, členom českého Expres CZ-Scott Team Kolín, boli ešte dvaja Česi a jeden Poliak.

Ulík v sobotu na Českom pohári (Izomat MTB Cupe) v Brne preťal cieľ so značným sklamaním ako štrnásty a potom sa presunul do Turca. „Bolo to aspoň trochu lepšie než na Morave. V Brne môj výkon bol hrozný. Nedeľňajšie piate miesto v celkom solídnej konkurencii sa ráta, hoci jazda bola dosť vzdialená od optima. Tri kolá som šliapal na čele, lenže potom sa mi nohy spomalili. V poslednom čase sa dosť trápim, nie je to ono. Chýbajú sily i predchádzajúca forma,“ konštatoval 24 – ročný Ulík.

Ďalší horský cyklista dolného Liptova, oveľa mladší Ján Vierik (OŠK Tatran Liptovská Osada) v súťaži kadetov bol klasifikovaný na veľmi peknej štvrtej priečke, keď dominovala republiková jednotka v tejto kategórii Matthias Schwarzbacher z Podbrezovej. „Dosť ťažko sa mi ťahalo. Bolo cítiť, že sme na tieto preteky nevylaďovali a išli sa z plného tréningu. Umiestnenie určite beriem, veď som skončil tretí zo Slovákov,“ vyznal sa 16 – ročný Vierik.

Medzi masters „C“ vedno prešli cieľom dvaja pretekári Klubu nadšencov amatérskej cyklistiky Ružomberok, piaty Milan Jánošík a šiesty Miloslav Hulej, keď zdolali aj niekdajšieho majstra Európy medzi veteránmi Róberta Glajzu (Cyklo Glajza Banská Bystrica).

Slovenský pohár – muži elite: 1. Haring (Dukla Banská Bystrica) 1:34:54, 2. Helta (Poľsko) 1:35:39, 3. Skarnitzl (ČR) 1:36:43, 5. Ulík (Expres CZ-Scott Team Kolín) 1:36:44, kadeti: 1. Schwarznacher (ŠK Železiarne Podbrezová) 52:15, 4. Vierik (OŠK Tatran Liptovská Osada) 55:15, masters „C“: 1. Kacina (Climber Sport Team) 39:25, 5. M. Jánošík 42:42, 6. Hulej 42:42 (obaja KNAC Ružomberok).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia