Medzi najmladších futbalistov prišiel Mikuláš

Medzi najmladších futbalistov prišiel Mikuláš

RedakciaŠport5.12.2022

Na palubovke telocvične Základnej školy Klačno sme dnes podvečer narátali cez stovku „decák“ z prípraviek fortunaligového MFK Ružomberok. Rany, či dribling s „koženou“ však nebolo počuť, ani vidieť. Futbalový drobizg sa totiž chystal na príchod Mikuláša.

Keď už zavítal, spolu s anjelom a čertom, samozrejme nastal veľký jasot. O čosi neskôr medzi najmladšiu ružomberskú futbalovú zmenu prišli hráči A mužstva spod Čebraťa – Ivan Krajčírik, Matej Madleňák, Marek Zsigmund a Štefan Gerec, spolu s trénermi Petrom Struhárom a Petrom Tomkom.

Koľko zarábate, aj taká otázka zaznela z detského pléna na Krajčírika. „Ani veľa, ani málo, tak stredne,“ vykrúcal sa očividne zaskočený gólman Ruže. Madleňák sa zase priznal, že ešte nedal ´angličáka´ a že iba v jednom prípade gólovo trafil vinkel. „Zatiaľ som v tejto sezóne štyri razy skóroval, no do jej konca to dotiahnem na desať gólov,“ sľúbil futbalového drobizgu Gerec. Zsigmund prezradil, že do „guľatého čuda“ kope od šiestich rokov. Zákerná otázka zamierila aj na hlavného kouča MFK Petra Struhára, či ho veľmi nahneval Adam Brenkus vyrovnávajúcim gólom Zlatýcch Moraviec. „Vravel som Adamovi, aby neskóroval, no on dal gól,“ znela odpoveď.

Po sladkej mikulášskej nádielke prišla na rad autogramiáda hostí. Okrem podpisov chlapci a dievčatá využili tiež možnosť odfotiť sa s prítomnými trénermi a futbalistami.

Dva roky sme našu už tradičnú akciu kvôli covidu nemohli zorganizovať. Sme radi, že opäť najmladšie kategórie mali futbalového Mikuláša. Mohli sa tu doslova dotknúť hráčov nášho ´áčka´. Celá akcia mala žiadúcu emóciu, deti tiež ukázali, že vedia nielen hrať futbal, ale i tancovať, recitovať, či spievať. Mali tiež trefné otázky na našich hostí,“ hodnotil šéf prípraviek MFK Ružomberok a moderátor vydareného podvečera Róbert Hazucha.

Aj tréner U 13 a asistent pri 8 – ročnej zmene MFK Peter Hoferica takýto sviatočný projekt len chválil. „Keď vidíte, ako sa tie deti tešia z príchodu Mikuláša a prvoligových hráčov, sú to veľmi príjemné pocity. Aj takto môžeme našich prípravkárov ešte viac pritiahnuť ku klubu. Je to ďalšia veľká motivácia,“ dal sa počuť tiež bývalý prvoligový hráč.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia