Mesto vyhlási najlepších športovcov za minulý rok

Mesto vyhlási najlepších športovcov za minulý rok

RedakciaŠport15.3.2019

Aj v uplynulom roku bolo nemálo dôvodov na radosť z výsledkov športových vyslancov nášho mesta. Basketbalistky sa po trojročnej pauze vrátili do extraligového finále a v Pohári FIBA zo skupiny vykatapultovali do vyraďovacej fázy. Futbalistom sme držali prsty vo finále Slovnaft Cupu v súboji so Slovanom Bratislava. Členovia ružomberských klubov reprezentovali Slovensko, zabodovali na medzinárodných fórach, takisto dosiahli na medaily na republikových šampionátoch.

V pondelok (18. marca) nás čaká slávnostná bilancia výsledkov roka 2018 na vyhlásení ankety Športovec mesta.

Opäť spoznáme dve najlepšie päťky jednotlivcov – dospelácku a mládežnícku. V oboch kategóriách budú vyhodnotené po tri najúspešnejšie kolektívy. Pripravené sú tiež ďalšie ocenenia – športová akcia roka, talent roka, či najlepší veterán a ocenenia prevezmú aj športové osobnosti mesta.

Chýbať nebudú ani zaujímaví hostia. Tentoraz pozvanie prijali viacnásobný majster sveta a Európy vo vodnom slalome, siedmy najlepší športovec Slovenska za minulý rok Alexander Slafkovský a Jerguš Bača, hokejový svetový šampión z roku 2002 vo švédskom Göteborgu. Hudobným sprievodcom programu v kine Kultúra, ktorý sa začína o 16:00 h., bude duo Simona Hulejová a Andrej Krištof.

Vstup je voľný.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia