Mestská liga v malom futbale opäť bude na Klačne

Mestská liga v "malom futbale" opäť bude na Klačne

RedakciaŠport14.10.2019

Už padla definitíva. Ružomberská futsalová liga (RFL), ktorá sa stretla s veľmi pozitívnym ohlasom pokračuje. Také rozhodnutie padlo na schôdzke troch protagonistov tohto formátu Erika Kenderu, Ľubomíra Kubáňa a Jána Rojčeka.

Pôjde o tretí diel, premiérový rôzne vyskladané partie napísali v športovej hale T 18 Na Plavisku. Pri druhom ročníku RFL prichýlila Základná škola Klačno. V jej telocvični sa bude aj pokračovať.

Druhý ročník bol veľmi vydarený. Mali sme príjemný pocit z prístupu hráčov, ich zodpovednosti, tiež bolo vidno, že všetci sa na sobotňajšie futbalové popoludnia tešia,“ rozhovoril sa Ján Rojček.

Sme nesmierne vďační, že na Klačne môžeme pokračovať. Riaditeľ školy Mojmír Šrobár, ktorý párkrát sa prišiel aj pozrieť, nám opäť vyšiel maximálne v ústrety. Inak by sme asi museli minimálne na rok ligu prerušiť. Začiatok sme naplánovali na 16. novembra. Uzávierka prihlášok je 10. novembra. Podľa konečného záujmu pripravíme kalendár zápasov. Maximálne však môžeme akceptovať, tak ako vlani, dvanásť tímov. Už prvé avíza prichádzajú,“ pokračoval Rojček.

Všetky doterajšie pozitíva chcú organizátori premietnuť aj do tretej kapitoly, prípadne ešte vylepšiť niektoré detaily. „Opäť rátame len s licencovanými rozhodcami. Je to mimoriadne dôležité pre regulárny priebeh súťaž i pre zdravie hráčov. Túto oblasť, znovu zastrešuje Peter Vrtich,“ dodal Ján Rojček.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia