Meteníci v ročníku 2020/2021 najväčšie nádeje vkladajú do kočiek

Meteníci v ročníku 2020/2021 najväčšie nádeje vkladajú do "kočiek"

RedakciaŠport29.5.2020

Od roku 2004 funguje Florbalový klub Meteníci Likavka. Počas svojej existencie prešiel svetlými obdobiami, vzostupmi, ale i pádmi. Jednoznačne najhviezdnejšia bola sezóna 2016/2017, keď muži v I. lige skončili na 5. mieste a družstvo juniorov obec reprezentovalo dokonca v najvyššej súťaži, v extralige.

V súťažnom ročníku 2019/2020, ktorý koronavírus stopol na „cieľovej šachovnici“, farby Meteníkov hájili tímy mužov v II. lige, v skupine stred a junioriek v regionálnej súťaži.

Prestávka bola dlhá, počas nej zastal tréningový proces a nemali sme sa ani kde stretnúť. Teraz, keď už došlo k uvoľneniu vládnych opatrení, chceme sa zase postupne rozbehnúť,“ rozprával Ján Lukáč, ktorý počas uplynulej sezóny pod Likavou na predsedníckej stoličke vystriedal Michala Pánisa.

Všetko nasvedčuje tomu, že Meteníci po rokoch nevyskladajú mužský tím, ale určite chcú mať zastúpenie v súťažiach Slovenského florbalového zväzu. „Momentálne prioritou sú dievčatá, s keď veľmi dobrú prácu s tímom junioriek odvádza trénerka Jozefína Javorková. Tento kolektív by sme radi posunuli do I. ženskej ligy. Tiež máme záujem dať dokopy družstvo chlapcov, ktoré by štartovalo v dorasteneckej alebo juniorskej súťaži. Nie je to jednoduchý zámer, no sme odhodlaní sa s ním popasovať. Problém s mužmi sa vliekol už dlhšie. Chalani poodchádzali za robotou, do škôl a nebolo dostatok hráčov, aby sme takéto straty dokázali nahradiť,“ pokračoval len 24 – ročný Lukáč, ktorý ako hráč v likavskom florbale prešiel všetkými „poschodiami“ od žiačikov až po A tím „dospelákov“.

Určite v tábore Meteníkov svoje môže urobiť aj takmer trojmesačná tréningová a zápasová výluka. „Isto sa nájdu takí, čo zvažujú, či sa vrátia a či budú pokračovať. Na druhej strane po dlhej pauze môže prísť aj väčšia chuť športovať. Veď človek sa nemohol venovať ani iným odvetviam, všetko bolo zrušené. Nuž uvidíme. V každom prípade začíname pracovať na novej sezóne,“ dodal Ján Lukáč.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia