Meteníci zase kráčajú k víťazstvu v skupine Stred

Meteníci zase kráčajú k víťazstvu v skupine Stred

Ján SvrčekŠport9.1.2024

V sezóne 2022/2023 Meteníci Likavka vyhrali skupinu Stred II. florbalovej ligy a v kvalifikácii o postup do druhej najvyššej súťaže v Michalovciach podľahli domácemu FBK 7:8 a Slávii SPU DFA Nitra 6:7. Bolo to po dvojročnej absolútnej florbalovej pauze pod likavským hradom.

Aj teraz, v polovici súťaže, Meteníci trónia na čele druholigovej tabuľky, keď všetky štyri doterajšie stretnutia, pričom vždy za svojimi súpermi merali cestu, vyhrali - Devils Čadca 16:4, FBK Hornets Mútne B 11:8, Fbk Turany 9:7, DTF Team Detva Jokers B 6:3. Kým však vlani skupina Stred mala osem tímov, v súčasnosti ide len o chudobný 5 - členný pelotón. "Veľmi nízky počet účastníkov a potom aj strašne málo zápasov. Veď odohrali sme iba štyri ´majstráky´. Táto súťaž ide trošku dole vodou. Záujem klesá," rozprával hrajúci likavského klubu Ján Lukáč.

Keď sa vlani znovu Meteníci dali dokopy, malo ísť pôvodne len o jednu sezónu. Cieľ bol jediný, zase sa stretnúť a zahrať si. "Na kvalifikačnom turnaji, ktorý sme zobrali ako odmenu, unisono zaznelo, že ideme aj ďalej. Navyše ten víkend sme si spoločne užili. Bolo to niečo úplne iné, ako v sobotu, alebo v nedeľu vycestovať von na jeden zápas. Starý káder zostal pokope a ešte bol doplnený o našich bývalých hráčov," vravel ďalej J. Lukáč.

Ani teraz sa Likavka nenaťahuje po I. lige, ale s vycestovaním na kvalifikáciu ráta. "Čo by sme nešli, nech máme nejaké spomienky a zážitky, ak si miestenku vybojujeme. Samozrejme, uvidíme, aký postupový formát zvolí zväz, no mal by byť rovnaký, ako vlani. Tak to stojí v súťažnom poriadku," doložil Ján Lukáč.

Momentálne domovským stánkom likavských florbalistov je ružomberská športová hala Koniareň, kde sa chalani stretávajú raz do týždňa na tréningoch. Tu odohrajú aj najbližší duel, a to v nedeľu (14. januára) o 14. hod. proti Čadci.

Foto: Meteníci Likavka

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia