Miesto hotela v Orenburgu, pobudli na letisku v Samare

Miesto hotela v Orenburgu, pobudli na letisku v Samare

RedakciaŠport21.12.2021

Ružomberské basketbalistky zajtra v Orenburgu odohrajú odvetné stretnutie šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA proti miestnej Nadežde. Dnes od 16:30 hod. tamojšieho času, ktorý je o štyri hodiny posunutý dopredu oproti stredoeurópskemu, mal náš majster absolvovať tréning v dejisku zajtrajšieho zápasu. Realizačný tím a hráčky sa však z hotela do haly ani neporúčali.

Máme za sebou tridsať hodín cestovania vrátane času stráveného na letiskách, pričom vôbec sme nespali. Len o tretej hodine sme prileteli do Orenburgu a o štvrtej boli v hoteli. Jednak by sme už tréning nestihli, no nemalo by to ani význam, aby vyčerpané dievčatá vybehli na palubovku,“ vysvetlil vypustenie naplánovanej tréningovej jednotky výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

V pondelok ráno o šiestej hodine výprava nášho majstra sa rozlúčila s Ružomberkom, aby zamierila na viedenské letisko. „Zo Schwechatu sme leteli do Moskvy. Po šiestich hodinách, sme presne podľa plánu o 0:20 hod. moskovského času nabrali z hlavného mesta Ruska kurz Orenburg. Lenže, tesne predtým, ako lietadlo malo pristáť, dozvedeli sme sa, že sme, kvôli hustému sneženiu, odklonení do Samary. Nuž a tam sa začali naše peripetie. Najprv prišla informácia, že o pätnásť sa dozvieme, kedy lietadlo opäť vzlietne. Vzápätí sa tento čas posúval na pol hodinu, hodinu, pol druha hodinu... Tri hodiny sme zostali sedieť v našom ´aeropláne´. Potom prišiel príkaz ho opustiť a nasledovalo ďalších päť hodín v letištnej hale. Informácie boli veľmi skúpe, komunikácia zo strany Aeroflotu žiadna. Až po ôsmich hodinách opustili Samaru,“ líčil neželané dobrodružstvo R. Popelka.

Pohárový duel má zajtra úvodný rozskok o 19. hod., pričom u nás budú vtedy tri hodiny popoludní. „Zajtra by sme už mali ísť podľa pôvodného programu, i s dopoludňajším tréningom,“ dodal manažér basketbalovej Ruže.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia