Miesto oblúkov a bránok, voda, bicykel a beh

Miesto oblúkov a bránok, voda, bicykel a beh

Ján SvrčekŠport27.5.2023

Stalo sa už milou tradíciou, že členovia Lyžiarskeho klubu Ružomberok sa pri príležitosti Medzinárodného dňa detí stretnú v Hrabove na „lyžiarskom“ triatlone.

Vrátili sme sa sem po ročnej odmlke. Aj vlani bolo všetko pripravené, lenže dážď nás donútil prejsť na náhradný program. Starší plnili nejaké čiastkové úlohy, aj so súťažným nábojom v telocvični, a pre mladších sme pripravili rôzne disciplíny aj vonku,“ rozhovoril sa hlavný tréner ružomberských zjazdárov Ján Grib.

Dnes (27. mája) však tomuto „stretku“, ktoré napísalo svoj šiesty diel, vyšlo počasie, a tak všetko fachčilo ako bolo nalinajkované. „Začali sme paddleboardom, čiže pádlovaním na spôsob kajaka v Hrabovskej vodnej nádrži. Potom tí starší absolvovali nad Klačnom dva okruhy na bicykli, čím ukrojili asi sedem ´kilákov´ a na záver sa bežalo okolo priehrady,“ popísal disciplíny J. Grib.

Triatlon si ružomberský klub nevybral len tak z nejakej roztopaše, ale cielene. „Je to aj koordinačná a silová príprava. Zaťaženie nôh sa tu kompenzuje ´vrškom´ o chrbátom,“ vysvetľoval lyžiarsky tréner.

V Dojazd pube bol nahotovaný guláš a tu sa aj vyhlasovali výsledky, či v rôznych skupinkách debatovalo. „Mali sme 45 ´decák´, spolu s rodičmi a s nami sa nazbierala stovka. Boli vyhodnotené viaceré kategórie, od tých najmladších, čo absolvovali vlastné disciplíny, ako prekážkové dráhy a podobne, až po pravých triatlonistov. Každý si odniesol klubové tričko, plus nejakú cenu, o tie sa postarali rodičia. Myslím si, že odozva bola len pozitívna. Je to formát, ktorý sa páči deťom i rodičom,“ doložil Ján Grib.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia