Mikulášan bude krotiť lopty od Mikulášanov

Mikulášan bude krotiť lopty od Mikulášanov

RedakciaŠport30.9.2021

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš zverejnil nomináciu na dve kvalifikačné stretnutia o postup na majstrovstvá Európy – 8. októbra proti Španielsku v Seville a 12. októbra s Maltou v Nitre. V Kentošovom kádri opäť je ružomberský gólman Ivan Krajčírik, ktorý stál v bráne „dvadsaťjednotky“ aj v posledných dvoch súťažných zápasoch proti Litve a Severnému Írsku. Momentálne však Krajčírik má v hlave predovšetkým blížiace sa sobotňajšie susedské derby proti Tatranu Liptovský Mikuláš.

Určite, pre mňa to nebude žiadny tuctový ligový zápas. Naopak duel s osobitným nábojom. Veď bývam v Liptovskom Mikuláši a v Tatrane som pred príchodom do Ružomberka pôsobil päť rokov ako mládežník,“ uviedol brankár MFK.

Aktuálna jednotka medzi ružomberskými žrďami netají, že Tatran má v merku. „Samozrejme, že sledujem, ako si Liptovský Mikuláš počína, či predtým v druhej lige, alebo teraz v najvyššej súťaži. Má dobre vyskladaný tím, je to behavé a bojovné mužstvo. Vstup do súťaže mal Tatran veľmi náročný, v prvých štyroch kolách mu žreb postavil do cesty mimoriadne silných súperov – Slovan, Dunajskú Stredu a Trnavu.“

Na otázku, koho považuje za najväčších ťahúňov v tíme trénera Mareka Petruša, Krajčírik odvetil: „Určite je to už ostrieľaný Richard Bartoš, ktorý hrával aj v Ružomberku, Srb Dragan Andrič, či Tomáš Gerát. Je tam však viac skúsených hráčov.“

Pre nováčika historické liptovské derby vo Fortuna lige bude bezpochyby značnou motiváciou. „Možno predpokladať veľkú rivalitu. Dá sa čakať, že Mikuláš sa bude chcieť maximálne vytiahnuť. Určite nás nečaká žiadny ľahký zápas. Verím, že sa dobre pripravíme a pred reprezentačnou prestávkou pridáme ďalšie tri body nepokazíme si súčasnú víťaznú náladu v kabíne,“ dodal brankár, ktorý v aktuálnej sezóne vo Fortuna lige vychytal päť núl, z toho dve posledných dvoch stretnutiach so Slovanom (1:0) a v Žiline (2:0).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia