Milan Penksa už nie je medzi nami

Milan Penksa už nie je medzi nami

RedakciaŠport19.2.2022

Bola to nečakaná, doslova šokujúca správa. Včera vo veku 71 rokov zomrel bývalý dlhoročný tréner ružomberských brankárov Milan Penksa (nar. 16. júna 1950).

S Milanom som sa len tak úplne náhodou stretol minulý týždeň v meste. Ešte som mu zalichotil, ako fajn na svoj vek vyzerá. Keď sa to stalo, nechcel som tej informácii ani uveriť.“ takto reagoval na smrť rodáka z Veľkého Krtíša, ktorý prvý raz vstúpil do ružomberskej futbalovej rieky ako tréner brankárov v lete 2000, jeho niekdajší zverenec Ľuboš Hajdúch, ktorý v súčasnosti má pod drobnohľadom dospeláckych gólmanov pod Čebraťom.

„Vďaka tomuto mužovi som sa počas aktívnej činnosti dostal do našej najvyššej súťaže. Chytal som za treťoligové Levice a hrali sme proti Ružomberku. Tam si ma všimol pán Penksa a potom veci nabrali rýchly spád. Spolu s Milanom sme boli spolu aj pri najväčších úspechoch ružomberského klubu – zisku titulu a víťazstve v Slovenskom pohári v sezóne 2005/2006, keď mužstvo viedol František Komňacký. Ako tréner a človek mi strašne veľa dal,“ oprášil si spomienky Hajdúch, ktorý do sezóny 2008/2009 strážca ružomberskej svätyne, ktorý sa v roku 2016 zase, aj po zahraničných misiách, do centra dolného Liptova vrátil.

Takmer dve dekády Milan Penksa, takisto v minulosti kvalitný brankár, odrobil v realizačných tímoch MFK Ružomberok. Najviac sezón pri „áčku“, ale bol tiež pri mládeži, či B tíme. Cez jeho ruky prešiel kopce chlapcov, ktorí stáli medzi žrďami. V jeho brankárskych šľapajách išiel aj syn Pavol Penksa.

Pán Penksa, česť vašej pamiatke!

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia