Mildeho memoriál ovládla republiková trojka Alexander Valuch

Mildeho memoriál ovládla republiková "trojka" Alexander Valuch

RedakciaŠport7.9.2021

„Oslovil ma Adam Brat, či si nepôjdeme spolu zahrať súťaž družstiev. Keďže v danom okamihu bolo prihlásených len dvadsať hráčov, tak som súhlasil. Napokon konečné číslo štartujúcich poriadne narástlo. Veru, budeme mať čo robiť celý deň,“ vravel v čase, keď už bol rozbehnutý 56. ročník Mildeho memoriálu, olympionik z Tokia Ľubomír Pištej.

Republiková jednotka prišla do centra dolného Liptova po dlhom čase. „Už nenavštevujem turnaje Slovenského pohára. Za mladi som však do Ružomberka pravidelne chodieval. Teraz som sa vrátil po dlhých rokoch. Páči sa mi, že sa hrá vo veľkej hale, na dvanástich stoloch,“ pripojil Pištej. Tridsaťsedemročný hráč talianskeho klubu Tennistavolo Apuani rolu favorita v ružomberskej Koniarni nenaplnil. V singli v semifinále zostal na rakete republikovej „trinástky“ Jakuba Zelinku (STK Lokomotíva Košice).

V súťaži jednotlivcov triumfoval Alexander Valuch (TTC Bietigheim – Nem.), keď prekvapenie memoriálu Zelinku vo finále zdolal 3:1. „Myslím si, že Ľubo Pištej asi psychicky nezvládol duel so Zelinkom, ktorý zahral niekoľko nečakaných loptičiek,“ rozhovoril sa Valuch (roč. nar. 1996), tretí hráč slovenského rebríčka. „Na Mildeho memoriál chodím pravidelne, nielen preto, že zo Žiliny, kde bývam, je to len na skok. Vždy ide o kvalitný a veľmi dobre zorganizovaný turnaj. Opäť sa zišla vynikajúca konkurencia, azda jedna z najlepších za posledné roky. Stretlo sa veľa hráčov z domácej top ´šestnástky´. O to viac si vážim svoje prvenstvo. Keďže som hral aj súťaž družstiev, bol to mimoriadne náročný deň.“

Z členov poriadajúceho ŠKST v singli v tridsaťšestke skončili Tobiáš Pindura a Andrej Kaššay.

Súťaž dvojčlenných družstiev mužov o Putovný pohár primátora mesta ovládli Zelinka s Adamom Klajberom (Geológ Rožňava). Pindura spolu Daliborom Dikom (STO Nižná) sa prebojovali do "osmičky", kde prehrali s dvojicou Pištej, Adam Brat (Nižná) 0:2.

Špičkový ružomberský podnik aj so statusom Slovenského pohára oslovil úctyhodných 91 stolných tenistov. Preto išlo takmer o 12 - hodinový maratón.

Z výsledkov: dvojhra – semifinále: Pištej (Tennistavolo Apuani – Tal.) - Zelinka (STK Lokomotíva Košice) 2:3, Lelkeš (SK vydrany) – Valuch (TTC Bietigheim – Nem.) 1:3, finále: Zelinka – Valuch 1:3, družstvá – finále: Brat (STO Nižná), Pištej – Zelinka, Klajber (Geológ Rožňava) 1:2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia