Mildeho memoriál s dvomi päťkami

Mildeho memoriál s dvomi päťkami

RedakciaŠport3.9.2020

Po 66. ročníku Pohára Duklianskych hrdinov v Prešove, ktorý sa konal minulú sobotu za účasti štyridsiatich hráčov, druhou zastávkou Slovenského pohára v stolnom tenise mužov bude ružomberská športová hala Koniareň.

Tu sa v sobotu (5. septembra) na dvanástich stoloch uskutoční 55. kapitola Mildeho memoriálu, ktorý je ešte starší, než podujatie v centre Šariša. Prvýkrát sa konal 8. a 9. septembra 1945. V rokoch 1953 – 1967 nasledovala prvá pauza, pričom druhá prišla v sezónach 1982 – 1986.

Na 8:45 hod. je naplánované otvorenie podujatia, o 9:00 hod. sa rozbehnú súťaže dvojčlenných družstiev O pohár primátora mesta a o 12:00 hod. majú svoj začiatok dvojhry. Vlani sa organizátori z ŠKST Ružomberok vrátili aj k ženským „singlom“, lenže záujem bol veľmi skromný, preto teraz osobitnú súťaž pre „baby“ nevypísali.

Čo sa týka cien, tento rok náš memoriál bude o niečo skromnejší. Mesto podujatie nepodporilo a v súčasnej zložitej dobe sú aj sponzori opatrnejší. Inak všetko pripravujeme s takou vážnosťou a dôslednosťou ako obvykle. Prerušenie krásnej tradície sme si ani nepripúšťali. Očakávam i trochu menšiu účasť než v minulosti, ale pod číslo päťdesiat by počet štartujúcich nemal klesnúť. Verím, že opäť privítame aj viacerých špičkových stolných tenistov. Máme prihláseného tiež jedného hráča z Bolívie, ktorý je momentálne na Slovensku. Čo sa týka záveru, skončiť by sme mali okolo siedme-ôsmej večer,“ povedal pre náš portál čestný prezident ŠKST Ružomberok a hlavný rozhodca Memoriálu Vladislava Mildeho Marián Bystričan.

Pred rokom v basketbalovom stánku bolo bolo v akcii 89 mužov a 7 žien, keď o medzinárodný punc sa postarali účastníci z Čiech, Maďarska, Poľska a Bosny a Hercegoviny. Mužskú dvojhru ovládol bývalý český reprezentant Martin Olejník.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia