Milé šoky celuloidovej loptičky

Milé šoky "celuloidovej loptičky"

RedakciaŠport21.12.2022

Posledné tohtoročné dvojkolo stolnotenisovej extraligy vyšlo mužom ŠKST Ružomberok nad očakávanie. Družstvo najprv remizovalo v Topoľčanoch 5:5 a na druhý deň vyhralo v Galante 6:3.

Konečne sme aj my milo prekvapili,“ vyhlásil Martin Truska, ktorý zo šiestich dvojhier ovládol päť. „Dokonca aj v prvom stretnutí sa dalo naplno zabodovať, ak by bol aspoň jeden ´bodík´ získal Tobiáš Pindura. Lenže rovnako sme mohli aj prehrať. Súper lepšie začal a na začiatku viedol 2:0. Za stavu 5:4 pre domácich sme na tri sety vyhrali štvorhru“.

V Galante bol Truska stopercentný, pričom na jeho rakete zostala aj republiková „päťka“ Samuel Kalužný (3:1). „Keď som v prvom ´singli´ v Topoľčanoch podľahol Ivanovi Maivo 1:3, ani by ma nenapadlo, že tak sa mi ďalej zadarí. V Galante som naozaj mal svoj deň. Vysoko si vážim skalp Samuela Kalužného, momentálne štvrtého najúspešnejšieho hráča extraligy. Nuž a na záver sa mi podarilo prvý raz v kariére pokoriť aj Bálinta Biró,“ nezakrýval len príjemné pocity 23 – ročný Truska.

Po prvej polovici základnej časti extraligy ružomberským stolným tenistom patrí v 12 – člennom pelotóne 6. priečka.

Extraliga - muži: STK Funstav Topoľčany – ŠKST Ružomberok 5:5, Kaššay a Truska po 2, Kaššay – Truska, TJ Gastro Galanta – Ružomberok 3:6, Truska 3, Kaššay 2, Pindura 1.

I. liga – muži (skupina východ): ŠKST Ružomberok B – STO Valča 6:8, Mikušiak 3, Holubčík 2, Holubčík – Mikušiak, Ružomberok B – MSTK Krupina 6:8, Mikušiak 3 (1 x wo), Holubčík 2 (1 x wo), Budiak 1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia