Mlaď pod Čebraťom čaká na verdikt

Mlaď pod Čebraťom čaká na verdikt

RedakciaŠport15.10.2020

Uplynulý víkend žiacke a dorastenecké tímy MFK Ružomberok odohrali (zatiaľ) svoje posledné zápasy. Nadväzne na opatrenia Ústredného krízového štábu SR, Slovenský futbalový zväz (SFZ) od 12. októbra na neurčito pozastavil všetky súťaže mládeže, žien a dievčat. Nezodpovedaná zostáva otázka, čo s tréningovým procesom, či úplne dostane „červenú“, alebo za akých podmienok bude pokračovať.

Tento týždeň sme zrušili tréningy všetkých našich družstiev. Netrpezlivo čakáme na usmernenie od SFZ, ako ďalej. Dúfame, že od pondelka sa tréningový proces znovu rozbehne, tak sme aj nastavení. Vzniknutú situáciu komunikujeme tiež s ďalšími futbalovými akadémiami, v Trenčíne, v Žiline, či v Slovane Bratislava,“ rozhovoril sa športový riaditeľ mládeže MFK Ružomberok Peter Tomko.

V súťažnom ročníku 2019/2020 všetky mládežnícke súťaže pod kuratelou SFZ kvôli pandémii koronavírusu skončili predčasne, po jesennej časti, bez vyhlásenia výsledkov. Na dva mesiace boli vypnuté tiež tréningy, ktoré sa potom obnovovali najprv na dobrovoľnej báze v skupinkách. „Ak by chalani mali byť zase úplne odrezaní od futbalu, boli by to pre nich veľmi zlé, až frustrujúce. V súčasnej zložitej dobe je to azda jediná vec, na ktorú sa tešia. Navyše stredoškoláci sú celý čas len doma. Aj pre futbalový rozvoj hráčov je nemysliteľné, ak by všetko zastalo a prestali by sme existovať. Doteraz náš klub vždy poctivo a na stopercent dodržiaval všetky protiepidemické opatrenia,“ doplnil P. Tomko.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia