Mlaď sa vracia do tréningových obrátok

Mlaď sa vracia do tréningových obrátok

RedakciaŠport19.10.2020

V MFK Ružomberok sa uplynulý týždeň pre všetky mládežnícke družstvá tréningový proces zastavil. Od zajtra (20. októbra) sa už na ihrisko vracajú, samozrejme po skupinách, starší dorastenci (U 19). „V utorok a v stredu si sadneme s trénermi jednotlivých výberov, aby sme logisticky a organizačne pripravil rozpis aj pre ďalšie kategórie. Od najbližšie pondelka (26. októbra) budú obnovené tréningy ostatných dorasteneckých tímov (U 17 a U 16) a žiackych po U 12. Postupne chceme vrátiť aj tréningy prípraviek. Hoci všetky súťaže sú pozastavené, je veľmi potrebné, aby sa naša mlaď hýbala. Už počas prvej vlny koronavírusu sme veľmi striktne dodržiavali všetky usmernenia a tak tomu bude aj teraz,“ uviedol športový riaditeľ mládeže MFK Ružomberok Peter Tomko.

Basketbalová mládež, ktorej súťaže sa ešte poriadne nestihli ani rozbehnúť a boli stopnuté, už minulý týždeň nabehla na nový model. „Trénujú všetky družstvá a tie sú rozdelené do skupín A, B, C a prípadne aj D. Na ihrisku sa striedajú po 45 minútach. Každá partia má svoju šatňu, aby sa dievčatá navzájom nestretli,“ informoval nás výkonný riaditeľ ružomberského basketbalu Radoslav Popelka.

Futbalové „áčko“ a extraligové družstvo basketbalistiek pokračujú, keďže patria medzi päť povolených profesionálnych športov aj čo sa týka súťaží, v starom režime, teda spoločnými tréningmi.

V stolnom tenise opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR (zatiaľ) zakázali aj najvyššie súťaže – extraligu mužov a žien. „Náš šport je bezkontaktný, preto sezóna, ktorá má za sebou iba úvodné kolá družstiev, azda mohla aj pokračovať,“ skonštatoval prezident a tréner „celuloidovej loptičky“ pod Čebraťom Dalibor Jahoda. „Zároveň sme vďační aj za to, že nás úplne nezavreli a pokračovať môžu i reprezentačné sústredenia. V našej herni trénujeme na etapy. Uvidíme, kedy sa súťaže znovu rozbehnú, kiežby to bolo aspoň po Novom roku,“ pripojil Jahoda.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia