Mladé basketbalistky budú hrať o tituly

Mladé basketbalistky budú hrať o tituly

RedakciaŠport6.6.2020

Hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) po uvoľnení opatrení schválila dohrať spoločnú I. ligu žien a junioriek i finálové turnaje v mládežníckych kategóriách. Tie sa všetky uskutočnia v Košiciach.

Na troch bude mať svoje zastúpenie aj MBK Ružomberok 3.- 5. júla: staršie minižiačky (trénerka Iveta Bieliková), 6. - 8. júla: žiačky (Anton Panis) a 13. - 15. júla: mladšie žiačky (Anton Panis). Vo všetkých kategóriách pôjde o Final Eight, teda „podnik“ za účasti ôsmich najlepších tímov.

Mrzí nás, že v kategórii najmladších žiačok, čiže U 11, kde si naše dievčatá pod vedením Igora Vanka takisto vybojovali postup, SBA finálový turnaj zrušila, čo nechápem. Už mohla nechať aj túto kategóriu, pričom ju ako jedinú vylúčila. Veď tieto dievčatá majú v sebe obrovský dar súťaživosti. Teraz, samozrejme, musia cítiť sklamanie,“ uviedol pre náš portál manažér ružomberského basketbalu Radoslav Popelka.

Hneď ako sa otvorili vnútorné športoviská, kompletná mladá zmena MBK, až na družstvo kadetiek, sa znovu pustila do tréningového procesu. Po dlhej výluke bolo treba oživovať kondíciu, tiež oprašovať herné návyky. „Dievčatá mali dva a pol mesačnú pauzu, niektoré dačo robili individuálne, druhé zase nič, preto si myslím, že celkove pripraviť ich organizmus za taký krátky čas, za štyri–päť týždňov na vrchol sezóny je doslova nemožné. Nuž uvidíme, ako sa to podarí.“ dodal R. Popelka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia