Mládežnícka sekcia MFK čaká na usmernenie

Mládežnícka sekcia MFK čaká na usmernenie

RedakciaŠport13.5.2021

Podľa vyjadrenia štátneho tajomníka pre šport Ivana Husára, od tejto soboty už všetky športové súťaže môže bežať naplno. Zatiaľ však ešte nie sú von presné „nóty“.

Áno, máme túto informáciu, no nevieme, kedy by sa a akou formou mali dorastenecké a žiacke súťaže spustiť,“ uviedol športový riaditeľ mládežníckej sekcie MFK Ružomberok Peter Tomko. „Ešte nevyšla žiadna vyhláška, ani usmernenia od zväzov. Tréningový proces v našom klube pokračuje vo všetkých kategóriách, ale iba v desaťčlenných skupinách, plus tréner. Keď sa rozhodne o pokračovaní sezóny, treba poskytnúť klubom aj nejaký čas na plnohodnotnú prípravu. Stále platné pravidlá ju neumožňujú.“

Starší dorastenci MFK Ružomberok už prestrihli úplnú zápasovú výluku, v ktorej boli od 15. októbra 2020. „V Trenčíne sme prehrali 1:2, doma chlapci zdolali Košice 2:1 a zajtra (14. mája) hráme v Podbrezovej. Prípravné stretnutia ´devätnástky´ sa konajú formou hromadného podujatia jednorázovej povahy so súhlasom regionálneho úradu verejného zdravotníctva a za presne stanovených podmienok. Ostatné kategórie sú naďalej bez zápasových konfrontácií,“ doplnil Tomko.

Podľa všetkého črtá sa reštart nielen mládežníckej „koženej“, ale i celého amatérskeho futbalu. Ako, to je v kompetencii jednotlivých zväzoch, od slovenského po oblastné a regionálne.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia