Mladí hokejisti zase korčuľujú

Mladí hokejisti zase korčuľujú

RedakciaŠport17.10.2020

Minulý víkend odohrali mládežnícke družstvá MHK Ružomberok (zatiaľ) svoje posledné zápasy. Všetky hokejové súťaže, až na extraligu mužov, sú totiž od 15. októbra prerušené.

Včera (16. októbra) sa na Zimnom štadióne S. Mikitu, po štvordňovej prestávke, znovu rozbehol „aspoň“ tréningový proces. „Od pondelka sme pozastavili všetky tréningy, čakali sme na presné usmernenie Úradu verejného zdravotníctva SR. Dovtedajšie informácie neboli dostatočne zrozumiteľne. Sme radi, že opäť môžeme pokračovať, samozrejme presne podľa hygienických nariadení, čiže v danom okamihu je na ľade len šesť osôb, päť hráčov a jeden tréner,“ rozhovoril sa manažér MFK Ružomberok Peter Matejka.

Včera poobede si najprv ma „zimáku“ dali rande starší žiaci a po nich mladší žiaci. Dnes, od rána už budú postupne korčuľovať všetky vekové kategórie, vrátane prípravky. „Vypracovali sme si vlastný manuál, podľa ktorého ideme. Je presný rozpis tréningov. Každá skupina prichádza dvadsať minút predtým ako vykorčuľuje na ľad. Tréner odvedie chlapcov do šatne, aby sa pripravili na ľad. Jednotlivé partie sa nesmú navzájom stretnúť. Jeden z trénerov organizuje pobyt v kabíne a druhý riadi celý proces na ľadovej ploche. Samozrejme, je to náročné, veď keď máte päť-šesť skupiniek, tréner je vkuse na klzisku aj tri hodiny. Tento týždeň je to akási próba, od najbližšieho pondelka už nastavíme presný režim,“ vysvetľoval ďalej Matejka.

Kedy sa znovu spustia dlhodobé súťaže hokejovej mlade (Ružomberok má zastúpenie v šiestich kategóriách), nikto nevie. Pri súčasných číslach pozitívnych prípadov na COVID-19, to určite čoskoro nebude. „Bolo by veľmi nepríjemné, keby sa športoviská úplne zatvorili. Je žiadúce, aby tieto deti pokračovali v pohybovej aktivite. Preto sme aj hneď reštartovali prípravu na ľade,“ pripojil hokejový manažér.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia