Mladí ružomberskí futbalisti v Čechách

Mladí ružomberskí futbalisti v Čechách

Ján SvrčekŠport14.2.2024

Dorastenecké tímy MFK Ružomberok "devätnástka" a "sedemnástka" uplynulý týždeň absolvovali 5 - dňový kemp v Prahe, počas ktorého si zmerali sily so svojimi rovesníkmi zo Sparty Praha a Viktorie Plzeň. Obaja tréneri Miroslav Droppa (U 19) a Filip Sliačan (U 17) boli veľmi vďační vedeniu klubu, že im takýto výjazd, po všetkých stránkach veľmi prospešný, umožnilo.

Starší dorastenci MFK podľahli Sparte 1:3 a Plzni 0:3. "Zápas so Spartou, ktorá je českým šampiónom a v Lige majstrov sa stretla aj s MŠK Žilina, mali chlapci viac - menej pod kontrolou, no súper nás trestal zo štandardných situácií. Treba však uznať, že pražský sa opiera o vysokú kvalitu a ťaží aj zo svojich skúseností. Proti Plzni sme rovnaký výkon nezopakovali, no v poli išlo o vyrovnanú partiu, žiaľ družstvo pykalo za svoje chyby," hodnotil M. Droppa. "Celkove to však bol veľmi vydarený pobyt. Ťažké konfrontácie nám prišli veľmi vhod. Cieľom bolo aj skĺbiť partiu. Nechýbal ani teambuilding, či pohovory s chlapcami."

Ružomberským mladším dorastencom U 17 sa za riekou Moravou aj výsledkovo darilo. Najprv získali skalp "rudých" (2:0) a potom Plzne (2:1). "Chlapci dokázali držať krok so Spartou, ktorá v uplynulej sezóne v českej lige skončila na 3. mieste a dvomi peknými gólmi, po vydarených akciách rozhodli o svojom víťazstve. Veľmi zdatným súperom bola tiež Plzeň, jej hráči dokázali dobre kontrolovať loptu. My sme sa snažili uzatvárať priestory, no v úvodnej dvadsaťminútovke sa vzadu vyskytli nejaké okienka, pričom trochu pri nás stálo i šťastie. Počas ďalšieho priebehu stretnutie, sme v niektorých fázach mali aj herne navrch," konštatoval F. Sliačan a dodal: "Sústredenie bolo super. Veľmi dobré podmienky, tiež výborní súperi."

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia