Mladí ružomberskí hokejisti s cennými kovmi vo svojich vitrínach

Mladí ružomberskí hokejisti s cennými "kovmi" vo svojich vitrínach

RedakciaŠport5.5.2023

Ružomberskí chalani, hokejisti, bratia Dominik a Sebastián Pavlákovci sa pred pár dňami za riekou Moravou tešili z cenných medailí.

Dominik s HC Sparta Praha získal v kategórii juniorov (U 20) svoj druhý titul šampióna Čiech, pričom premiérový v predchádzajúcej sezóne s HC Plzeň. „Po základnej časti súťaže do play-off išlo prvých osem tímov. Vo štvrťfinále sme zdolali HC Energie Karlove Vary 3:0, v semifinále BK Mladá Boleslav 4:2 a vo finále HC Oceláři Třinec 4:0. Bola to super jazda, veľmi som si to užil,“ rozhovoril sa 19 – ročný obranca.

Odchovanec MHK Ružomberok sa ako dieťa sa na ľad dostal v šiestich rokoch a postupne „doma“ prešiel tými najmladšími kategóriami. „Ako ôsmak som už hrával za Martin, keď skončili sme tretí na majstrovstvách Slovenska. Po dvoch sezónach, nasledoval odchod do Čiech, do Chomutova. To mi bolo pätnásť. Neskôr sa ozvala Škoda Plzeň a v ´dvadsiatke´ sme sa stali majstrami republiky. Nuž a potom prišla už spomínaná sezóna v Sparte,“ dozvedeli sme sa ďalej od talentovaného hokejistu. Na otázku, čo ďalej Dominik odvetil: „Čaká ma letná príprava s mužmi Sparty a po nej sa uvidí, či dôjde aj k podpisu profesionálnej zmluvy. Myslím si, že zatiaľ to vyzerá sľubne.“

O tri roky mladší brat Sebastián Pavlík má za sebou prvú sezónu v Plzni, vyšperkovanú ziskom striebornej medaily v doraste (U 18). „V semifinále sme vyhrali nad Mladou Boleslavou 4:2 na zápasy a vo finále podľahli Třincu 2:4,“ pripomenul mladý útočník a pokračoval: „Teraz už uplynulý hokejový rok hodnotím pozitívne. Veľa mi dal, určite som sa posunul dopredu, hokejovo i mentálne. Tréningový proces bol náročný, ale kvalitný. Konkurencia takisto veľká. Lenže, zažil som tiež neľahké obdobie, keď pred Vianocami ma stoplo zranenie. No dostal som sa z toho.“

„Sebi“ ešte nedávno obliekal materský dres. „V Ružomberku som bol až do dorastu. Poslednú sezónu som zároveň hrával aj dorasteneckú extraligu za Nitru. Po nej nasledovala skúška v Plzni a asi som sa trénerom zapáčil, keď si ma vybrali,“ doplnil 16 – ročný hokejista, ktorý v Plzni navštevuje hotelovú školu a pravdepodobne tu bude korčuľovať aj v „dvadsiatke“.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia