Mladšie žiačky MBK Ružomberok sa stali republikovými šampiónkami

Mladšie žiačky MBK Ružomberok sa stali republikovými šampiónkami

Ján SvrčekŠport9.6.2024

To, čo nevyšlo v „štrnástke“, keď sa dievčatám na krkoch hompáľali „len“ strieborné medaily, po týždni sa podarilo mládežníckemu trénerovi MBK Ružomberok Antonovi Panisovi dosiahnuť s druhou kategóriou. Jeho mladšie žiačky (U 13) sa stali majsterkami republiky.

A. Panisovi sme pripomenuli, že je to jeho druhé „zlato“ s omladinou Ruže, po triumfe v sezóne 2017/2018, keď rovnaký výsledok dosiahol s družstvom starších nádejí (U 12). „Mohol som získať tretí,“ odvetil kouč Liptáčok. „Aj partia žiačok U 14 by si takýto úspech rovnako zaslúžila. Netajím stále ma to bolí a bude ešte dlho.“

K stopercentnej a viac-menej spanilej ceste s „trinástkou“ A. Panis uviedol: “Tie ´decká to zvládli. S výnimkou dvoch štvrtín, čiže druhého polčasu proti Žiline, boli dobre nastavené a išli si svoje. Ukázali to, čo nás má identifikovať. So všetkou pokorou môžem vyhlásiť, že tieto dievčatá na to majú, aby v danej kategórii zápasy vyhrávali.“

Ružomberské družstvo aj dnes zostalo na víťaznej vlne, keď v poslednom piatom dueli zdolalo BK Klokani Ivanka pri Dunaji 52:26.

MBK Ružomberok – BK Ivanka pri Dunaji 52:27 (24:11)

Body MBK: Kucbelová 13, Kapláňová 9, Vyskočová 8, Dorková 6, Rudzíková 5, Kuhajdová, Menderová a Rázgová po 3, Ťupeková 2. Štvrtiny: 10:3, 14:8, 13:12, 15:4.

Anton Panis, tréner Ružomberka: „Piaty zápas za tri dni, samozrejme, už toho mali dievčatá dosť. Imperatívom bolo hlavne nezraniť sa. Aj do posledného stretnutia sme išli s jediným cieľom, vyhrať. Nič iné sme si ani nepripúšťali. Takisto na predzápasovej porade som hráčkam povedal, že v našich ústach by bola divná pachuť, aj napriek zisku titulu, ak by sa tento zápas prehral.“

Konečné poradie: 1. MBK Ružomberok 10 b., 2. ŠBK Šamorín 9, 3. BK Klokani Ivanka pri Dunaji 8, 4. Young Angels Košice 7, 5. BA Spartak Myjava 6, 6. BKM Žilina 5.

Individuálne ocenenia

All Stars „A“: Barbora Dorková, Adela Kapláňová (obe Ružomberok), Klára Jahodníková (Ivanka pri Dunaji), Bianka Ürgeová (Šamorín), Kristína Lániková (Košice).

All Stars „B“: Natália Kucbelová (Ružomberok), Sofia Malá (Myjava), Tamara Matejčíková (Žilina), Daniela Ivanovičová (Ivanka pri Dunaji), Tamara Miklóšitsová (Šamorín).

MVK (najužitočnejšia hráčka): Barbora Dorková.

Najperspektívnejšia hráčka: Lilien Vyskočová.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia