Mladšie žiačky pod republikovými košmi skončili piate

RedakciaŠport15.7.2020

Na majstrovstvách Slovenska v basketbale mladších žiačok v konkurencii ôsmich tímov obsadilo družstvo MBK Ružomberok 5. miesto.

Keďže tentoraz sa „republika“ hrala play-off systémom, kľúčový bol hneď prvý zápas proti Šamorínu (41:47), v ktorom viac než tri štvrtiny priniesli vzácne vyrovnanú partiu. „Škrie nás prehra s lanským finalistom a veľmi silným súperom. Veľa nechýbalo a mohlo sa zrodiť veľké prekvapenie. S tým, čo dievčatá predviedli, bol som spokojný. Šamorín nás prevýšil až v posledných troch minútach,“ rozhovoril sa tréner ružomberskej „trinástky“ Anton Panis. „Najviac ma však mrzí hrací systém. Družstvá boli nasadzované podľa rankingu, ktorý vzišiel na základe dosiahnutých výsledkov v nedokončených základných skupinách kvôli koronakríze. Stalo a niečo absurdné. Hore boli napríklad tímy, ktoré stihli odohrať len stretnutia so slabšími súpermi, kým my sme mali na svojom konte štyri prehry s najlepším slovenským kolektívom v tejto kategórii Young Angels Košice. Preto naše družstvo išlo na záverečný turnaj až z posledného miesta v takto vymodelovanom rebríčku. Pri inom formáte by sme určite s dievčatami povedali, že ideme zabojovať o medailové umiestnenie. Napriek tomu naše vystúpenie hodnotím pozitívne, hráčky ukázali, čo v nich je,“ dopovedal Panis.

„Žabky“ po prehre so Šamorínom, v dueli o piatu priečku rozbili Petržalku 60:29.

Výsledky Ružomberčaniek: ŠBK Šamorín – MBK 47:41 (28:28), Michaličková 17, V. Jarinová 12, o 5. miesto: BKM Petržalka – MBK 29:60 (14:32), Ganobjaková 16, Michaličková 12.