Mladý hokejový obranca D. Turoň je vicemajstrom s HK Nitra

Mladý hokejový obranca D. Turoň je vicemajstrom s HK Nitra

RedakciaŠport9.5.2023

Na našom portáli sme už informovali o medailových úspechov ružomberských hokejových odchovancov bratov Dominika a Sebastiána Pavlákovcov v Čechách. Na republikový „kov“, ale so slovenským leskom, dosiahol i ďalší bývalý hráč MHK Ružomberok Denis Turoň, a to S HK Nitra v kategórii U 18.

”Najprv sme odohrali základnú časť dorasteneckej extraligy a potom desať najlepších tímov pokračovalo v nadstavbovej časti. Prvé štyri družstvá postúpili na záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska, ktorý sa konal v Poprade. Tam sme najprv zdolali Trenčín 2:1, potom Banskú Bystricu 8:3 a na záver podľahli Slovanu Bratislava 3:5. Posledný zápas nás mrzel, lebo nevyšiel podľa predstáv, myslím si, že sme mali aj na Slovan,“ rozprával 16 – ročný chalan z Liptovskej Lúžnej, po (zatiaľ) suverénne najväčšom výsledku vo svojej kariére na ľade.

Mladý obranca po skončení Základnej školy na Zarevúcej v Ružomberku, od lanského septembra pod Zoborom aj študuje Strednú športovú školu, odbor športový manažér. „Od piatich rokoch som bol v ružomberskom klube. V uplynulom súťažnom ročníku sme spolu so Sebastiánom Pavlákom chodili hrávať tiež dorasteneckú extraligu za Nitru. Nuž a po skončení sezóny povedali, že ma berú,“ vravel ďalej ambiciózny obranca.

Denis po ročnej anabáze v HK Nitra má len príjemné pocity. „Určite je to veľký posun v mojej kariére. Stretol som sa s iným hokejovým štýlom, keď celkove väčší dôraz je kladený na taktiku. Samozrejme, je tu aj značná konkurencia.“

Zvedaví sme tiež boli, čo sa črtá ďalej. „Prípravu absolvujem s tamojšími juniormi. Hoci aj naďalej budem patriť medzi dorastencov, mojou ambíciou je vybojovať si pre novú sezónu miesto v U 20. Nevnímam to ako dáky veľký skok. Veď od malička som chodieval hrávať za starších,“ dodal na záver Denis Turoň.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia