Mladý tím v renomovanej spoločnosti

Mladý tím v renomovanej spoločnosti

Ján SvrčekŠport29.9.2023

Vlani, hlavne so zreteľom na výrazné prebudovávania hráčskeho kádra, MBK Ružomberok neposlal prihlášku do Európskeho pohára FIBA. Po jednej odmlke sa družstvo, pod vedením trénera Juraja Suju do vážnej medzinárodnej partie vrátilo a tým najlepším spôsobom. Ružomberské „žabky“ zvládli kvalifikačnú prekážku a zase ich, no takisto fanúšikov, čaká štart v skupinovej fáze druhej najprestížnejšej klubovej súťaže pod ženskými košmi na našom kontinente.

Ruža po víťazstve v Ostrave 59:45, včera doma zdolala moravský tím 56:49 a s celkovým skóre 105:94, dosiahla prvú métu v súťažnom ročníku 2023/2024.

Chcem sa poďakovať svoju družstvu. Neviete si predstaviť, koľko toho dievčatá odreli počas leta. Predali to už teraz a dúfam, že tak budú aj pokračovať. No stále potrebujeme tvrdo pracovať. Sme strašne mladý a neskúsený tím. Preto hráčky majú právo aj na herné výpadky. Za tie včerajšie ich musím ospravedlniť. No zároveň verím, že už nikdy nepríde taký hlboký útlm, ako v tomto zápase,“ uviedol J. Suja a na margo odvetného kvalifikačného súboja s českým súperom, o. i povedal: „Nebol to pekný basketbal. Ale zápasy o život, bývajú aj také.“

Jedno je isté, ružomberská športová verejnosť sa zase môže tešiť na podkošové „bonbóniky“. Dievčatá si „zabukovali“ miestenku F – skupine FIBA Cupu, kde ich súperkami budú Olympiacos Pireus (Gr.), Kayseri Melikgazi (Tur.) a TTT Riga (Lot.). Čaká nás extrémne náročná skupina. Nemožno povedať, že v hlavnej časti si už nemožno súperky vyberať, no my sme sa do tejto partie dostali, s nálepkou kvalifikanta, akoby z posledného koša. Pireus je aktuálny majster svojej krajiny, ktorý už štartoval aj v Európskej lige. Riga v posledných rokoch pravidelne hrávala Euroligu a predtým aj Kayseri,“ doložil J. Suja.

Liptáčky do FIBA Cupu vstúpia 11. októbra v Rige. V 2. kole (19. októbra) doma o 17. hod. privítajú Kayseri Melikgazi.

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia