Možno už dnes bude rozlúsknutá postupová dilema

Možno už dnes bude rozlúsknutá postupová dilema

RedakciaŠport25.11.2021

Včera v J skupine Európskeho pohára basketbalistiek sa okrem zápasu MBK Ružomberok – ASVEL Lyon (60:77) hral aj druhý duel, v ktorom Movistar Estudiantes Madrid rozbil belgický Liége Panthers 93:52. Za povšimnutie stojí, že po polčase hostiteľky mal iba plus tri body (38:35), no potom už úplne jasne ovládli tretiu štvrtinu – 33:6.

Dnes ešte v skupinách (celkove je ich dvanásť) zostáva odohrať desať stretnutí. Už po nich môže Ružomberok získať status postupujúceho tímu do play-off, ale nepredbiehajme. Do vyraďovacej fáze pôjdu prvé dva celky zo skupín, ktoré doplní osem najlepších družstiev z tretích priečok.

Na čele J skupiny tróni Lyon s deviatimi bodmi (4 víťazstvá – 1 prehra). Za nim sú dva osembodové celky (3 víťazstvá – 1 prehra) – Ružomberok a Madrid. Tie budúcu stredu (1. decembra) čaká priamy súboj o druhý „flek“ pod košmi nášho majstra. „Vzhľadom na to, že v Madride sa vyhralo 55:51, nič iné nemôžem povedať, akurát, že aj doma chceme španielsky tím zdolať. Takisto výkon proti silnému Lyonu, dáva nádej, že dievčatá na to majú. Tiež je dôležité, kto z akej východiskovej pozície pôjde ďalej. Včera sme prvý raz vo FIBA Cupe do hry zapojili aj predtým zranenú Američanku Motleyovú (odohrala 17:25 min. a zaznamenala 13 bodov, pozn. aut.). Je to výrazná osobnosť, no trochu sa narušila naša obvodová rotácia, ktorá doteraz fungovala v starej zostave. Do zápasu s Madridom však Motleyová bude s družstvom ďalší týždeň, čo jej len pomôže, vrátane sobotňajšieho extraligového zápasu v Košiciach proti Young Angels, ktorý nás určite dobre preverí,“ uviedol tréner basketbalovej Ruže Juraj Suja.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia