Muži a ženy ŠKST s rovnakou bilanciou - víťazstvo a prehra

Muži a ženy ŠKST s rovnakou bilanciou - víťazstvo a prehra

RedakciaŠport29.10.2022

V stolnotenisovej extralige muži ŠKST Ružomberok zdolali Nové Zámky 6:4 a prehrali s Vydranmi 3:6.

V prvom dueli Ružomberčania viedli 2:0 a 3:1, ale potom prišla trochu zápletka a stretnutie vyústilo až do štvorhry. „Bol to zápas, v ktorom sa čakalo naše víťazstvo. Domáci Dávid Karas však ovládol všetky tri dvojhry a keď jednu pridal aj Roman France, za stavu 5:4 pre nás, musela prísť na rad štvorhra, ktorú sme vyhrali 3:0, a tým získali šiesty bod,“ začal svoj pohľad včerajším stretnutím prvý hráč ružomberského družstva Andrej Kaššay.

Dnes ŠKST potrápil majstrovské Vydrany. Kaššay zdolal republikovú „štvorku“ Petra Šeredu i „osmičku“ Zoltána Lelkeša zhodne 3:1. Reprezentant P. Šereda zostal aj na rakete Martina Trusku (1:3). „Druhý raz v živote sme mi podarilo vyhrať nad Lelkešom, čo si veľmi vážim. Šereda prišiel so zdravotnými problémami a chytal si nohu. Dve dvojhry vyzneli len tesne 3:2 pre hostí. Maťo Truska poriadne potrápil slovenskú ´šestku´ Samuela Novotu. Veľa nechýbalo, aby sa hrala aj štvorhra. V nej by sme si verili a išli za remízou,“ pripojil k druhému zápas Kaššay.

V ženskej extralige Ružomberčanky podľahli favorizovaným Topoľčanom 1:6 a Trenčianske Jastrabie zvalcovali 7:0. „Proti Topoľčanom sa hralo ťažko, majú výborný tím. Lea Dziewiczová vyhrala jeden duel, ďalšie dva sme prehrali 2:3. Dievčatá bojovali, ako sa dalo. V Trenčianskom Jastrabí to bola paráda. Všetky hráčky k svojim povinnostiam pristúpili maximálne zodpovedne,“ stručne zhodnotil dvojkolo vedúci ružomberských žien Marián Hajas.

Extraliga – muži: ŠKST Ružomberok – TTC Nové Zámky 6:4, Pindura a Kaššay po 2, Truska 1, Kaššay – Truska, Ružomberok - SK Vydrany 3:6, Kaššay 2, Truska 1, ženy: ŠKST Topoľčany – ŠKST Ružomberok 6:1, Dziewiczová 1, KST Trenčianske Jastrabie – Ružomberok 0:7, Dziewiczová, Majerčíková a Pisarčíková po 2, Dziewiczocvá – Majerčíková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia