Muži ŠKST sa vo svojom stánku pochlapili

Muži ŠKST sa vo svojom stánku pochlapili

RedakciaŠport5.2.2023

Husársky kúsok sa podaril mužom ŠKST Ružomberok, keď počas víkendového dvojkola stolnotenisovej extraligy získali skalp tretieho Vranova nad Topľou (6:3). Na druhý deň si Ružomberčania splnili úlohu favorita proti Michalovciam (6:2) a v tabuľke sa posunuli zo šiestej na piatu priečku.

Vranov má v aktuálnom republikovom rebríčku dvoch hráčov vyššie postavených než klub spod Čebraťa (12. Daniel Oráč, 18. Samuel Palušek) a aj tak nestačil na domácu družinu. „Nepamätám si, že by sme dakedy s Vranovom vôbec vyhrali. Keď sme tam naposledy vycestovali, neurobil som ani bod. Teraz sa mi podarilo uspieť aj proti ich najlepšiemu hráčovi Danielovi Oráčovi, s ktorým spravidla prehrávam. Bola to náročná päťsetová bitka, keď súper viedol 2:1 na sety. Martin Truska síce s Oráčom prehral, ale zdolal Palušeka, čo bolo takisto veľmi dôležité,“ vravel Andrej Kaššay, ktorý vyhral všetky tri „single“.

Proti Michalovciam Kaššay a Truska boli stopercentní. Nedarilo sa Tobiášovi Pindurovi, ktorý skončil bez víťazstva. „Na začiatku to bol ťažký zápas. Michalovce mali nového hráča Ukrajinca Nazara Tretiaka, ale aj jeho sme s Maťom Truskom pokorili,“ vravel ďalej A. Kaššay a dodal: „Toto dvojkole nám vyšlo super, až nad očakávanie.“

V ženskej extralige Ružomberčanky vycestovali do Valalík a s posledným tímom tabuľky, ktorý bol do včearajška bez víťazstva, prehrali 3:6. „Je to obrovské sklamanie. Tento zápas sa mal vyhrať. V úvodnej štvorhre Lea Dziewiczová s Frederikou Pisarčíkovou viedli nad svojimi súperkami 2:0 na sety a v treťom 5:0, no napokon duel prehrali 2:3. Úplne totiž stratili koncentráciu. Ďalej to už bolo veľmi zlé, niekedy dievčatá nevedeli ani loptičku prehodiť. Bolo to predovšetkým o hlavách,“ hodnotil vedúci družstva ŠKST Marián Hajas.

Extraliga – muži: ŠKST Ružomberok – VSTK Vranov nad Topľou 6:3, Kaššay 3, Truska 2, Pindura 1, Ružomberok – ŠKST Michalovce 6:2, Kaššay a Truska po 3, ženy: STO Valaliky – ŠKST Ružomberok 6:3, Pisarčíková, Divinská a Dziewiczová po 1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia