Muži ŠKST sa z východu skoro vracali s plným nástrelom

Muži ŠKST sa z východu skoro vracali s plným nástrelom

Ján SvrčekŠport15.10.2023

Počas uplynulého dvojkola stolnotenisovej extraligy mužov družstvo ŠKST Ružomberok v piatok vyhralo v Michalovciach 6:4 a včera remizovalo vo Vranove nad Topľou 5:5. „Bol to víkend plný paradoxov. V prvom stretnutí už to za stavu 4:2 pre domácich, vyzeralo s nami beznádejne, no dokázali sme vývoj zvrátiť, vybojovať si štvorhru a v nej po náročnej päťsetovej bitke, strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Naopak Vo Vranove sa viedlo 4:1 a dovtedy to vyzeralo úplne geniálne. Človek si ani nepripúšťal, že môže prísť na rad aj štvorhra. Lenže napokon v nej, keďže súper otočil výsledok na 5:4 vo svoj prospech, sme my ratovali remízu. V dvoch dueloch dostal šancu Tobiáš Pindura, no nevyšli mu,“ hodnotil ružomberský hráč Andrej Kaššay, ktorý v oboch zápasoch, spolu s Wei-Che Chang z Tajwanu získal po 2,5 bodu.

V extralige žien, kde bolo včera na programe úvodné kolo dvojičiek, Ružomberčanky za domácimi stolmi nestačili na Belú nad Cirochou – 3:6. Linda Majerčíková, ktorá je jednotka ŠKST vyhrala dve dvojhry a tretí domáci bod získala v štvorhre spolu s Frederikovou Pisarčíkovou. „V úvode to bolo celkom vyrovnané, pričom rozhodli tretie dvojhry. Súper mal tri viac – menej rovnocenné hráčky, a to zavážilo. Nám chýbala tretia, ktorá by dokázala niečo uhrať, uviedol k duelu prezident ŠKST Ružomberok Marek Dorník.

Extraliga – muži: ŠKST Michalovce – ŠKST Ružomberok 4:6, Kaššay a Chang po 2, Holubčík 1, Kaššay – Chang, VST Vranov nad Topľou – Ružomberok 5:5, Kaššay a Chang po 2, Kaššay – Chang, ženy: ŠKST Ružomberok – ŠK Orion Belá nad Cirohou 3:6, Majerčíková 2, Majerčíková. Pisarčíková.

I. liga – východ – muži: MŠK Kysucké Nové Mesto – ŠKST Ružomberok B 9:5, Pilarčík a Mikušiak po 2, Blcha 1, ŠKST Energodata Žilina – Ružomberok B 9:5, Mikušiak 2 (1 x wo), Pilarčík 1, Opryšenko 1 wo, Mikušiak – Blcha.

Foto: Marin Bystričan, Matej Uličný

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia