Muži ŠKST sa za extraligovými stolmi pochlapili

Muži ŠKST sa za extraligovými stolmi pochlapili

RedakciaŠport30.10.2018

V uplynulom dvojkole stolnotenisovej extraligy muži ŠKST Ružomberok skvele zabrali – remízou v Čadci (5:5), prestrihli doterajšiu štvorzápasovú víťaznú šnúru Kysučanov a na druhý deň si pripísali cenné víťazstvo (6:2) vo Valči.

Do Čadce sme si zväčša chodili po debakel. Teraz sme poriadne domácich zaskočili, akoby neverili, čo sa deje. Chalani úspešne zvládli štyri päťsetové duely, stále sme viedli, Čadca zachránila remízu až v záverečnej štvorhre. Celý tím sa vkuse hecoval, bolo to fajn, naozaj milé prekvapenie,“ rozprával spokojný prezident a tréner ružomberského klubu Dalibor Jahoda.

Hostia výborne zápas otvorili, viedli 2:0, 1:3 i 5:2. Keby boli pridali ešte jeden bod v „singli“, štvorhra, ktorá skončila 3:1 pre domácich, by už neprišla na rad. Ústrednou postavou stretnutia bol rebríčkovo najvyššie postavený hráč domáci Pavel Petráš, ktorý ovládol všetky tri dvojhry a výrazne pomohol aj k úspechu v „debli“. „Celá naša trojica si zaslúži pochvalu, Martin Truska a Andrej Kaššay vyhrali po dva dueli e jeden bod pridal nestarnúci Michal Hodor,“ vyzdvihol svoju partiu Jahoda.

Ani vo Valči nemusel byť Ružomberok prorokom. „K súperovi sme cestovali skromne, veď mladý Filip Delinčák patrí do slovenskej juniorskej špičky, Peter Turček je zase štvrťfinalista z majstrovstiev Európy kadetov. Valča je celkove nevyspytateľný tím. Napokon všetko bolo super, dokonca v tamojšej herni sme mali domáce prostredie. Veľa ´decák´ v klube je z okolia Martina a tí prišli spolu s rodičmi nás povzbudiť. Nebolo to však vôbec také jednoduché, ako sa zdá pri pohľade na konečný výsledok. Zlomový bol duel Trusku proti Turčekovi, náš stolný tenista za stavu 0:2 a 1:2, prehrával v treťom, resp. štvrtom sete 8:10, ale dokázal zápas zvrátiť,“ okomentoval Jahoda extraligový súboj vo Valči.

Muži ŠKST počas uplynulého víkendu si posilnili nádej skončiť po základnej časti súťaže v hornej šestke.

V dueli bronzového a strieborného tímu predchádzajúcej sezóny ružomberské ženy za svojimi stolmi podľahli Viktórii Trnava 4:6, keď tri body hostkám „zariadila“ tretia hráčka republikového rebríčka, slovenská reprezentantka Tatiana Kukuľková. V druhom zápase zdolali TTC Majcichov 6:2. „Škoda, že sme zápas proti Trnave nedotiahli aspoň do remízy. Opierame sa predovšetkým o Dášu Šinkárovú, ktorá sa aj maximálne snaží, u Natálii Divinskej mi chýba väčšia bojovnosť, viac energie za stolom,“ uzavrel Dalibor Jahoda, ktorý v aktuálnej sezóne už nemá vo svojom družstve dlhoročnú oporu Nikoletu Puchovanovú, ktorá prestúpila do Hodonína.

Extraliga – muži: MSK Čadca – ŠKST Ružomberok 5:5, Kaššay a Truska po 2, Hodor 1, STO Valča – Ružomberok 2:6, Truska a Kaššay po 3.

Extraliga - ženy: ŠKST Ružomberok – Viktória Trnava 4:6, Divinská 2, Šinkárová 1, Divinská – Šinkárová, Ružomberok – TTC Majcichov 6:2, Šinkárová 3, Divinská 2, Šinkárová – Divinská.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia