Na 1. mája dekorácia ženského basketbalového šampióna

Na 1. mája dekorácia ženského basketbalového šampióna

RedakciaŠport30.4.2021

Zajtra (1. mája) sa rozhodne o novom majstrovi Slovenska pod ženskými košmi. Piaty rozhodujúci duel medzi MBK Ružomberok a Piešťanskými Čajkami má v športovej hale Koniareň úvodný rozskok o 17. hod.

Doteraz oba tímy vo finálovej sérii profitovali z domáceho prostredia. Ruža si pripísala víťazstvá 74:56 a 82:70 a Čajky 75:64 a 73:66. „Dvakrát sme uspeli dvojciferným rozdielom. Veľmi si želáme, aby platilo staré slovenské príslovie, do tretice všetko dobré. Na nič iné nemyslíme, len posledný zápas zvládnuť k našej spokojnosti. Motivácia je obrovská a takisto nie je dôvod, aby si dievčatá neverili,“ vyhlásil kouč ružomberského družstva Juraj Suja. V jeho kolektíve po návrate z USA už bude zase aklimatizovaná pivotka Williamsová. „Určite to bude plus, ale naša stredajšia prehra v Piešťanoch nebola o tejto hráčka,“ pripojil Suja.

V pondelok vyšla von informácia, že na tribúny v piatich profesionálnych športoch (futbal, hokej, hádzaná, basketbal a volejbal) sa môžu v obmedzenom počte vrátiť diváci. No vzápätí nastalo rozčarovanie z veľmi prísne nastavených pravidiel. Návštevník musí absolvovať PCR alebo LAMP test na COVID-19 nie starší ako 36 hodín a súčasne i antigénový nie starší ako 12 hodín. Zvedaví sme boli, či sa zajtra v Koniarni očakávajú aj fanúšikovia. „Dáme sa prekvapiť. Nejaké záujemcovia sa už zaregistrovali, no uvidíme, ako sa im podarí splniť kritériá stanovené príslušnou vyhláškou,“ uviedol výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka. „Prvá správa, že na zápasy môžu prísť diváci, človeka potešila. No čo sa týka podmienok, ťažko hľadám slová, aby som vyjadril svoje smutné pocity,“ doplnil podkošový funkcionár.

Ružomberčanky sa v extraligovom finále stretli s Piešťanmi v súťažnom ročníku 2018/2019 a triumfovali 3:0 na zápasy (80:68 doma, 67:56 vonku a 62:54 doma). Vlani získali titul po základnej časti súťaže, keď nadstavba a play-off boli pre koronavírus zrušené.

Za povšimnutie stojí, že finálový film sa na maximálny počet stretnutí naposledy natiahol v súťažnom ročníku 2012/2013 medzi Good Angels Košice a MBK Ružomberok. Vtedy takisto oba tímy boli prorokmi na vlastnej palubovke. Titul po víťazstve 3:2 obhájili východniarky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia