Na európskom šampionáte v basketbale žien Slovenky nestačili na Švédsko

Na európskom šampionáte v basketbale žien Slovenky nestačili na Švédsko

RedakciaŠport17.6.2021

Slovenské basketbalistky vo svojom úvodnom zápase majstrovstiev Európy žien, dnes vo Valencii, keď úvodný rozskok bol na pravé poludnie, podľahli Švédkam 57:74.

V konečnej 12 – člennej nominácii trénera nášho národného tímu a zároveň klubového kouča MBK Ružomberok Juraja Suju, zostali aj dve jeho zverenky z Koniarne. Praženicová odohrala 25:44 min. (5 bodov) a Stašová 21:06 (3 body).

Po prvom polčase sme prehrávali o deväť bodov (24:33), čo stále bolo hrateľné. Vôbec nám nevyšla tretia štvrtina a v poslednej sa zápas viac – menej iba dohrával,“ vyhlásila pre náš portál z Valencie kapitánka Ruže Miroslava Praženicová.

Tretie dejstvo vyznelo 25:6 pre Severanky a tým vlastne padla zápasová definitíva. „Sama neviem, čo sa v tejto fáze dialo. Dostávali sme úplne jednoduché koše. Súper bol mimoriadne agresívny v obrane, na celej svoje ´polke´. V útoku sa neskutočne darilo sestrám Fride a Elen Eldenbrinkovým,“ vysvetľovala Praženicová.

Dnes už iba oddychujeme a čerpáme nové sily. Zajtra máme dopoludnia predzápasový tréning, po ňom video a večer o 18. hod. nastúpime proti Bielorusku,“ pokračovala reprezentačná krídelníčka.

Na „Európe“ panuje prísny epidemiologický režim, dievčatá poznajú akurát hotel a halu, pričom do mesta sa vôbec nedostanú. „Nikde sa nemôžeme vybrať. Celý čas trávime v hoteli, ešteže sme po dve na izbách. Keď sa presúvame autobusom všade nás sprevádzajú policajti na motorkách,“ pripojila Praženicová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia