Na EYOF idú Štefančová a Michaličková

Na EYOF idú Štefančová a Michaličková

RedakciaŠport23.7.2022

Zajtra (24. júla) v Banskej Bystrici v Parku pod múzeom SNP o 20:30 hod. slávnostne otvoria, aj so zapálením ohňa mieru, Európsky olympijský festival mládeže (EYOF), ktorý potrvá do 30. júla. Pod Urpínom rátajú asi 3500 účastníkmi zo 48 krajín. Súťažiť sa bude v desiatich športoch.

Zastúpenie na 16. letnom EYOF bude mať aj Mestský basketbalový klub Ružomberok. Do nominácie trénera Petra Jankoviča sa dostali dve hráčky Mária Štefančová a Štefánia Michaličková. Slovenky do turnaja (na úvod sa hrá v dvoch štvorčlenných skupinách) vstúpia v pondelok (25. júla) zápasom proti Španielsku. Ich ďalšími súperkami v B skupine budú Maďarky a Slovinky.

Som rada, že sme dve ´baby´ z klubu, že do družstva sa dostala tiež Števka, hoci je mladšia, a to roč. nar. 2007. Určite by v tíme bola aj Nina Oravcová. Žiaľ, vážnejšie sa zranila na majstrovstvách Slovenska kadetiek,“ uviedla Štefančová.

Hráčka z kadetského družstva trénera Antona Panisa sa na významné kontinentálne podujatie veľmi teší. „Som veľmi šťastná, že ma vybrali. Oficiálne sme sa nomináciu dozvedeli až po stredajšom prípravnom stretnutí proti slovenskej osemnástke v Banskej Bystrici, kde sme sa zároveň boli zoznámiť s halou. Záverečná príprava na EYOF trvala štyri týždne, keď domov som chodila len na víkendy. Stretávali sme sa v Košiciach, pričom jeden pobyt, zameraný na kondíciu, sa uskutočnil v Starej Ľubovni. Tréningové zrazy boli i počas sezóny. Sama som zvedavá, ako to všetko dopadne, cítim aj trochu trému. Konkurencia je veľká,“ dopovedala Štefančová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia