Na futbalom placi si pripomenú bývalých futbalistov a kamarátov

Na futbalom "placi" si pripomenú bývalých futbalistov a kamarátov

Ján SvrčekŠport5.7.2024

Zajtra (6. júla) sa v Ludrovej uskutoční 4. ročník Futbalovej spomienky na Kristiána a Petra. Ide o turnaj v malom futbale, na počesť dvoch bývalých hráčov OŠK Ludrová Kristiána Kučeru a Petra Dutku, ktorých života predčasne vyhasli v mladom veku.

Ako tradične, o 8:00 hod. sa stretneme na miestnom cintoríne, kde položíme kvety a zapálime sviečky na pamiatku Kristiána a Peťa. Celodenný zápasový program sa začne o 9:00 hod. Vlani bolo dvanásť mužstiev a teraz sme plánovali šestnásť. Tak to aj vyzeralo, lenže niektoré sa odhlásili, nadväzne sme ďalšie doplnili a napokon je pätnásť tímov. Najprv sa bude hrať v štyroch skupinách, pričom všetci účastníci postúpia do osemfinále, kde dvojice určia umiestnenia v základnej časti,“ informoval nás zakladateľ a hlavný organizátor turnaja Matej Meško.

Vlani, prvý raz triumfoval tím Smädnie brojlere, s kapitánom Radovanom Petrom, ktorý vo finále zdolal Ďobkárov z Liptovských Sliačov 4:0. „Väčšinou v akcii budú tradičné partie, ale opäť k nám zavítajú aj nové kolektívy, z Brezna, či z Palúdzkej,“ pripomenul M. Meško.

Pripravený je tiež bohatý sprievodný program pre rodiny s deťmi. Uskutoční sa aj súťaž v streľbe penált mužov a žien, samozrejme mimo hráčov zúčastnených mužstiev. Večer o 21:00 hod. vystúpi punková kapela Beštiálna radosť zo Skalice, alebo Horkýže Slíže Tribute. „Po tejto skupine až do rána bude pokračovať zábava pod taktovkou dídžeja,“ doplnil M. Meško.

Foto: facebook OŠK Ludrová

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia