Na futbalovej piete prvenstvo partie Smädnie brojlere

Na futbalovej piete prvenstvo partie Smädnie brojlere

Ján SvrčekŠport3.7.2023

V areáli OŠK Ludrová sa v sobotu (1. júla) konala tretia Futbalová spomienka na Kristiána a Petra, bývalých hráčov tamojšieho klubu.

V konkurencii dvanástich mužstiev prvý raz triumfoval tím Smädnie brojlere, ktorý vo finále zdolal Ďobkárov z Liptovských Sliačov 4:0. „Konečne sa nám podarilo vyhrať, doteraz sme dvakrát boli štvrtí. Netajím, snažil som sa vyskladať čo najkvalitnejší ´mančaft´. Štyria sme boli z Hrboltovej, ďalší chalani zo Švošova, Likavky a Liskovej. Mojou ambíciou na každom turnaji, hoci v prvom rade ide o zábavu, je vyhrať, a teraz to konečne vyšlo. Finále bolo viac v našej réžii, no mužstvo podržal aj brankár Michal Kmeť,“ vravel po futbalovej spomienky na predčasne vyhasnuté mladé životy 29 – ročný kapitán Smädných brojlerov Radovan Petro a dodal: „Všetko, ako každý rok, bolo super. Teraz ešte pribudol sprievodný program a atrakcie pre deti.“

V stretnutí o 3. miesto si to medzi sebou rozdali dva domáce výbery a napokon na penalty Lunako (starší Ludrovci) vyhralo nad FC Čkory (mladší Ludrovci), keď v riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 2:2.

Bola to paráda, len škoda, že prišla aj silná asi 15 – minútová búrka, inak počasie držalo celý deň. Keďže lejak podmočil ihriská, záverečné stretnutia sa museli presunúť na druhú stranu trávnatej plochy. Všetko ale potom podľa plánu pokračovalo ďalej. Aj s vystúpením kapely Kabat revival a dídžej Pavol Horváth bol v plnej permanencii až do svitania. Páčilo sa aj novým mužstvám, čo prišli,“ hodnotil jednoznačne spokojný Matej Meško, ktorý je dušou tohto projektu. „Konala sa tiež dražba reprezentačného dresu futbalistu Adama Zreľáka, s podpismi hráčov národného tímu, vrátane Mareka Hamšíka. Dres si odniesol Radovan Baláž za 1001 eur. Celá táto čiastka ide na športové potreby pre Centrum pre deti a rodiny v Ružomberku,“ pripojil M. Meško.

TURNAJOVÉ FAKTY

Štvrťfinále: Ďobkári – Štiavničkári 6:3, Iná Liga - FC Čkory 1:2, Flamengo - Lunako 2:3, po predĺžení, Hančurka Team - Smädnie brojlere 2:3, (po predĺžení), semifinále: Ďobkári 4:3 - FC Čkory 4:3, Smädnie brojlere – Lunako 2:1, finále: Smädnie brojlere - Ďobkári 4:0, o 3. miesto: Lunako - FC Čkory 3:2, po penaltách.

Víťazný tím: Michal Kmeť, Radovan Petro, Matúš Kubica, Richard Šimo, Martin Brtko, Marek Pindura, Lukáš Drdák, Dávid Makovický, Michal Urban.

Individuálne ocenenia - najlepší hráč: Pavol Nemček (Ďobkári), najlepší strelec: Richard Šimo – 12 gólov, najlepší brankár: Michal Kmeť (obaja Smädnie brojlere).

Penaltová kráľovná: Barbora Lovásová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia