Na Gemeri žali úradu ročnej práce

Na Gemeri žali úradu ročnej práce

RedakciaŠport14.10.2020

Družstvo kadetiek Volejbalového klubu One Ružomberok (tréneri Marián Dubský a Marián Páleš) do nového ročníka II. triedy oblastnej súťaže Stred vstúpilo dvomi víťazstvami vonku nad Magnezitom Revúca – 3:0 a 3:2.

Predseda ružomberského klubu Tomáš Varga nezakrýval z vykročenia dievčat do sezóny 2020/2021 len veľmi príjemné pocity. „Pred rokom sme síce kadetky nemali, no tieto dievčatá, ešte ako staršie žiačky podľahli revúckym rovesníčkam dvakrát 0:3. To bol však úplný začiatok našej cesty, bezprostredne po založení VK One. Všetkých nás teší pokrok, ktorý mladé hráčky urobili. Vidno, že naša práca má zmysel.“

Išlo však len o chvíľkovú radosť, Krízový štáb SR totiž ešte v ten deň stopol všetky hromadné, aj športové podujatia, okrem najvyšších súťaží vo futbale, hokeji, basketbale, hádzanej a volejbale. Zároveň sa zastavil spoločný tréningový proces. „Samozrejme, ocitli sme sa vo veľmi nepríjemnej situácii. Celé leto sme sa na novú sezónu, v ktorej už do našich družstiev vkladáme aj nejaké výkonnostné ambície, systematicky pripravovali. Nateraz však chod klubu sa zastavil. Rád by som, ak to bude možné, pripravil pre našich členov video, podľa ktorého by sa mohli udržiavať v určitej pohybovej aktivite v domácich podmienkach. Pretože momentálne nikto nevie, kedy sa do telocviční vrátime,“ pripojil Varga.

Vyše stovky chlapcov a dievčat, ktorí si leto vhodne spestrili i „pieskovým“ volejbalom, je momentálne vyautovaných. To však nie je iba problém mlade spoza vysokej siete, ale celého mládežníckeho športu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia