Na Guláš Ó Peň jedného pavúka ovládol Kanaďan

Na Guláš Ó Peň jedného "pavúka" ovládol Kanaďan

RedakciaŠport2.9.2022

Bol to už 36. ročník tenisového turnaja v jednom slede, podľa propozícií pre rekreačných a prestarnutých registrovaných hráčov. Tohtoročnú edíciu Guláš Ó Peň napísalo 31 mužova 7 žien.

Mužskú kategóriu do 45 rokov na podujatí, ktoré pravidelne zastrešuje Tenisový klub Ružomberok, ovládol Branislav Vrtich. „Áno, je to prvé víťazstvo, predtým stopkou pre mňa boli úvodné kolá. Už mám však aj viac natrénované, chodím si sem ´ťuknúť´ so svojimi ´deckami´ i s kamarátmi. Prišiel som sprobovať, čo to dá, keďže predtým ma kvárili problémy s kolenom. Nuž a pošťastilo sa vyhrať. Atmosféra bola zase super, všade len príjemní ľudia,“ vyznal sa 43 – ročný bývalý futbalista.

Milan Kelčík z Liptovských Sliačov sa po dlhšej pauze na amatérsky podnik s chlpatou loptičkou na ulici Dušana Makovického vrátil. „Je tomu dobrých desať rokov, čo som chýbal, mal som i nejaké zdravotné patálie, vrátane operácie ruky. Keď som bol naposledy, ešte išlo o Oško Ó Peň. Chalani ma sem zase zlanárili. Všetko bolo fajn. Výborná organizácia, chutný guláš a k tomu ešte víťazstvo,“ vravel najlepší hráč do 59 rokov.

V najstaršej spoločnosti primát patril Viliamovi Balcovi, ktorý od roku 1984 žije v Kanade. „Za socializmu som nemohol domov chodiť, teraz mi to vždy tak vychádza, že stihnem aj turnaj. Rád ružomberské kurty navštevujem, veď som tu vyrastal, ako člen tamojšieho tenisového klubu. Účasť bola pekná, aj viac žien, než bývalo zvykom. Opäť som si to užil,“ uviedol 61 – ročný Balco.

Finálové výsledky – muži do 45 rokov: B. Vrtich – T. Smolek 7:6, 6:2, do 59 rokov: M. Kelčík – Hlinka 3:6, 6:3, 10:8, nad 60 rokov: Balco – Iliev 6:3, 6:0, ženy: Sekerová – Rudzíková 0:6, 6:4, 10:6, štvorhra: Jozef Virág, Jakub Virág – Janký, Milan 5:7, 6:3, 10:4.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia